معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

معرفی دانشگاه اشتوتگارتآموزش زبان آلمانی

بحث آموزش زبان آلمانی در سال های دور شاید به اهمیت امروز نبود. اما این روزها که تحصیل در آلمان تقریبا رایگان شده است محبوبیت این زبان هم به طور فزاینده ای در حال رشد است  و فرصت خوبی برای بسیاری از خارجی ها فراهم شده تا رویاهای بچگی شان را رنگ واقعیت ببخشند. کشوری که قدرتمندترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد و در بین همه کشورهای اتحادیه اروپا پایین ترین نرخ بیکاری را دارد. اما چرا از بین همه شهرهای آلمان اشتوتگارت را انتخاب کنیم.

چرا دانشگاه اشتوتگارت

اشتوتگارت یکی از ۹ عضو برترین دانشگاه های آلمان موسوم به گروه TU9 است و به طور خاص برای رشته هایی مانند مهندسی عمران ، مهندسی برق ، صنایع و مکانیک شهرت جهانی دارد. دانشگاه اشتوتگارت به طور خاص برای زیر رشته هایی مانند مهندسی فرایند ، مهندسی هوافضا و برخی زیر رشته های حسابداری آموزش بسیار باکیفیتی را ارائه میکند و دقیقا به همین دلیل است که اشتوتگارت در کنار دانشگاه های مطرح کارلسروهه ، فنی مونیخ ، فنی آخن و فنی دارمشتات محبوب ترین دانشگاه های جنوب آلمان برای دانشجویان مهندسی را تشکیل داده اند.

۲ دلیل مهم برای انتخاب اشتوتگارت

آموزش زبان آلمانی

  • شما در یکی از قدرتمندترین مناطق اقتصادی آلمان درس خواهید خواند. شهری که دایملر در آن ماشین را ابداع کرد و بیشتر از هر منطقه دیگری در آلمان در آن ایده های نو ثبت میشوند.
  • شما در منطقه هیجان انگیز اشتوتگارت با کیفیت بالای زندگی درس خواهید خواند. حمل و نقل عمومی بخش دانشگاهی را به سایر بخش های تفریحی شهر وصل میکند و کارت حمل و نقل عمومی هزینه های شما را به شدت کاهش خواهد داد.

یکی از معدود دانشگاه های غیر رایگان و همچنان ارزان آلمان

برای جبران کسری بودجه ۴۸ میلیون یورویی دولت آلمان در بحث آموزش عالی تصمیم بر این شده که از پاییز ۲۰۱۷ دانشجویان در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان که شهر اشتوتگارت هم در آن قرار دارد شهریه بپردازند. این شهریه برای مقطع لیسانس ۱۵۰۰ یورو در ترم و برای فوق لیسانس ۶۵۰ یورو در ترم خواهد بود که چیزی حدود ۲٫۵ میلیون تومان در هر ترم و در مجموع برای فوق لیسانس ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

هزینه زندگی در اشتوتگارت

به طور متوسط چیزی حدود ۷۵۰ یورو یا ۳ میلیون تومان برای هر ماه نیاز خواهید داشت که بخش بزرگی از آن برای اجاره خانه خواهد بود که چیزی بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو خواهد بود.  ۹۰ یورو به صورت اجباری برای بیمه میپردازید و چیزی حدود ۲۰۰ یورو در ماه برای کارت حمل و نقل عمومی. به این هزینه ها مخارجی مانند غذا را هم اضافه کنید که البته تفاوت زیادی با شهری مانند تهران نخواهد داشت.

چگونه اپلای کنید؟

در مورد اپلای کردن به این دانشگاه اما اطلاعات زیادی لازم خواهید داشت. یک سیستم اپلای آنلاین وجود دارد که شما همه مدارک خود را در این سامانه آپلود میکنید و این سامانه هوشمند شما را قدم به قدم هدایت خواهد کرد. اما چه مدارکی را باید در این سامانه آپلود کنید؟

  • ریز نمرات رسمی از دانشگاهی که در آن مقطع کارشناسی را به پایان برده اید
  • مدرک رسمی لیسانس یا همان گواهی پایان تحثصیلات که از بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه میتوانید دریافت کنید.
  • مدارک اضافی برای برخی رشته ها که لیست کامل آن در وبسایت دانشگاه قرار داده شده است
  • دانشجویانی که هنوز موفق به کسب مدرک لیسانس خود نشده اند باید ریز نمرات درس هایی را که تا آن تاریخ به خصوص گذرانده اند آپلود کنند.

و باز هم بحث آموزش زبان آلمانی

به یاد داشته باشید که رشته های بسیار محدودی مانند علوم کامپیوتر و فیزیک در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و برای سایر رشته ها شما باید دوره های آموزش زبان آلمانی را شرکت کرده باشید و مدرک TestDaf با حداقل نمره ۴ ارائه دهید. نگران نباشید چون تیم ما برای آموزش زبان آلمانی هم برنامه ویژه ای دارد.

آخرین فرصت اپلای

همانند بسیاری دیگر از دانشگاه های آلمان این دانشگاه شاخص هم ۲ بار در سال ( ترم زمستان و تابستان ) اقدام به پذیرش دانشجو میکند. برای اکثر رشته های فوق لیسانس تنها یک بار در سال بحث ثبت نام وجود دارد و آن هم برای ترم زمستان است که اصولا کلاس ها سپتامبر( شهریور و مهر) شروع میشوند. آخرین فرصت درخواست ۱۵ جولای یا اواخر تیرماه خواهد بود.  برای ترم تابستان هم آخرین فرصت اپلای ۱۵ ژانویه خواهد بود.

پاورقی

اروپایی ها باور دارند که شهرهایی مانند مونیخ و برلین بیش از حد جهانی شده اند و برای حس لذت واقعی آلمان باید شهرهایی مانند اشتوتگارت و هایدلبرگ را دید. لذت قدم زدن در اشلوس گارتن معروف این شهر دست کمی از Central Park معروف نیویورک ندارد.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

پویان زاهدی

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱