6 نکته ی کلیدی برای موفقیت در Reading

در افسانه های یونانی عدد ۶ را به نظم، هارمونی و ثبات نسبت می دهند. برای این که منظم تر با بخش Reading IELTS مواجه شوید، ۶ نکته ی کلیدی و کوتاه را در این مقاله با هم مرور می کنیم

اولین و واضح ترین نکته این که یادتان باشد که Reading IELTS کاملا دانش لغت شما را اندازه می گیرد؛ پس کلمه یاد بگیرید( خواهشا سریع به سمت کتاب ۵۰۴ خاک گرفته ی گوشه ی اتاق نروید!) متن بخوانید. یکی از روزنامه های فاخر انگلیسی زبان مثل Nytimes را Homeage قرار دهید و صبحتان را با خواندن یک مقاله شروع کنید. این که چرا این سیستم موثر است را در یک پادکست مفصل توضیح داده ایم
هر چیزی که به انگلیسی بخوانید خوب است. بهترین ایده این است که تنظیمات Google را به انگلیسی تغییر دهید. قبل از این که به فارسی سرچ کنید، به انگلیسی سرچ کنید.
سعی کنید در قالب محتواهایی بخوانید که برایتان جذاب است. مثلا اگر روندهای اقتصادی برایتان جذاب است( مثل من) صفحه ی اقتصادی Nyimes یا Forbes بخوانید.
یادتان باشد که ” فهمیدن و استفاده کردن” دو مفهوم کاملا مجزا هستند. دفترچه ای از جملاتی که می خوانید درست کنید و در نوشته های خودتان هم از آن ها استفاده کنید.
جدا از خواندن متن هایی که برایتان جذاب است، شما نیاز دارید متن های IELTS بخوانید. اگر اوائل راه هستید، خیلی نگران این موضوع نباشید. سعی کنید همه ی متن های کتاب های Cambridge از ۱تا ۳ را بخوانید بدون این که سوالات را جواب دهید. سعی کنید کل متن را درک کنید و از جملات مفید آن هم استفاده کنید.
به عنوان آخرین نکته، سعی کنید قبل از این که سوالات کتاب های Cambridge را جواب دهید، اول جواب را ببینید و بعد در متن سعی کنید درک کنید که چرا این جواب خاص درست است. این تمرین فوق العاده ای است که به اکثر شاگرد ها بسیار کمک کرده است.

پاورقی

از خلاقیت خودتان استفاده کنید، نگذارید چیزی شما را محدود کند. کتاب لغت را فراموش کنید و از مسیری که در پیش روی شماست لذت ببرید.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

توضیحات تکمیلی

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱