دانشگاه فنی کارلسروهه ؛ از سیر تا پیاز

دانشگاه کارلسروهه ؛ یکی از برترین های آلمان

دانشگاه کارلسروهه همچون نگینی در میان شهر ۳۰۰ هزار نفری و نه چندان جذاب برای توریست کارلسروهه میدرخشد. شهری که با قرار گرفتن در شرق رودخانه راین در مقایسه با سایر شهرهای آلمان زمستان گرمتری دارد و به عنوان یکی از آفتابی ترین شهرهای آلمان شناخته میشود. شاید این شهر که به عنوان یکی از اداری ترین شهرهای آلمان شناخته میشود جذابیت های توریستی فراوانی نداشته باشد اما برای دانشجویان بدون تردید مقصد جذابی است. برای این که به دانشگاه کارلسروهه جدی تر فکر کنید احتمالا کافی است که بدانید کارل بنز افسانه ای از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

چرا دانشگاه کارلسروهه؟

 

دانشگاه کارلسروهه

 

در سالهای اخیر دانشگاه کارلسزوهه همواره در بین ۳ دانشگاه برتر آلمان در زمینه های تحقیقاتی قرار داشته است. دانشگاهی که عمده کمک هزینه های تحقیقاتی بخش علوم پایه را همواره به خود اختصاص داده است. در بسیاری از رنکینگهای جهانی این دانشگاه رتبه زیر ۱۰۰ را به خود اختصاص میدهد و در کنار دانشگاه اشتوتگارت و آخن مثلث قدرت مهندسی را در دانشگاه های آلمان تشکیل میدهند. در زیر میتوانید رنکینگ این دانشگاه را در رشته های مختلف مشاهده کنید

  • علوم طبیعی ؛ رتبه جهانی ۲۹
  • مهندسی و تکنولوژی ؛ رتبه ۳۸ که بهبود ۲۴ رتبه ای در مقایسه با سال قبل به شمار میرود.
  • فیزیک و مهندسی مواد ؛ زیر ۵۰
  • معماری ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و شیمی ؛ زیر ۱۰۰

حدود ۲۰ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا تشکیل میدهند که برای دانشجویان خارجی خبر بسیار امیدوار کننده ای است. خبر بسیار خوب دیگر نرخ جذب بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه در بازار کار است. حدود ۲۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه کارلسروهه بلافاصله بعد از پابان تحصیلاتشان وارد بازار کار میشوند. نرخی که بعد از حدود ۹ ماه به ۹۰ درصد افزایش میابد. فراموش نکنیم که دانشگاه کارلسروهه در ایالت بادن وورتمبرگ قرار دارد که یکی از صنعتی ترین و مدرن ترین ایالت های آلمان است. احتمالا همین که بدانید دفتر مرکزی کمپانی بنز در این ابالت قرار دارد برای تحصیل شما در این ایالت کافی است.

چه رشته هایی در این دانشگاه ارائه میشوند؟

۱۱ دپارتمان مختلف در دانشگاه کارلسروهه وجود دارند که همان طور که بالاتر اشاره شد اکثر آنها جزو بهترین های المان و دنیا به شمار میروند. از آنجایی که اکثر اطلاعاتی که در سایت دانشگاه کارلسروهه میبینید به زبان آلمانی هستند ما تصمیم گرفتیم در این مسیر همراه شما باشیم تا اطلاعات فارسی دقیق و باارزش در اختیار شما قرار دهیم تا از وکیل بی نیاز باشید.

نیازمندی های تحصیل در این دانشگاه

در دانشگاه کارلسروهه رشته های بسیار محدودی به زبان انگلیسی ارائه میشوند و زبان آلمانی مهم ترین پیش نیاز تحصیل در این دانشگاه است. آزمون های آلمانی که مورد قبول دانشگاه کارلسروهه هستند عبارتند از:

  • تست داف ؛ حداقل نمره ۴ در هر ۴ بخش آزمون
  • آزمون C2 موسسه گوته
  • آزمون DSH که در ایران عملا وجود ندارد

شاید خیلی لازم نباشد که اشاره کنیم کسب نمره C2 در آزمون گوته اگر محال نباشد تقریبا غیر ممکن است در نتیجه منطقی ترین گزینه برای شما احتمالا همان آزمون مشهور و معروف تست داف خواهد بود.

علاوه بر این دانش زبان آلمانی شما باید از یکی از دانشگاه های ایران که مورد تایید وبسایت آنابین هستند فارغ التحصیل شده باشید. اکثر دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه های آزاد در سرتاسر کشور مورد تایید هستند. اگر در این وبسایت در مقابل اسم دانشگاه تان علامت H+ دیدید یعنی دانشگاه شما مورد تایید است و اگر H- دیدید یعنی متاسفانه دانشگاه شما مورد تایید نیست.

نکته دیگری که وجود دارد مرتبط بودن واحدهای درسی شما با رشته ای است که میخواهید در آلمان بخوانید.مثلا برای رشته مهندسی صنایع شما باید حدود ۱۰ واحد در رشته های آمار و ریاضی پاس کرده باشید.

آخرین چیری که برای اپلای کردن به آن نیاز دارید بحث یک رزومه قوی است که بدون تردید تاثیر بزرگی در افزایش شانس شما برای پذیرش خواهد داشت.

در نهایت یادتان باشد که فارغ از این که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده اید شانس پذیرش در این دانشگاه را خواهید داشت. فقط امیدوار باشید و تا جایی که میتوانید روی تقویت زبان آلمانی تان کار کنید.

آخرین مهلت ثبت نام

اصولا دوره های فوق لیسانس در دانشگاه کارلسروهه ۴ ترمه هستند و دو مهلت ثبت نام متفاوت هم وجود دارند.

  • ۱۵ ژانویه یا ۲۵ دی برای ترم تابستان که دوره های محدودی در این بازه وجود دارند.
  • ۱۵ جولای یا ۲۵ تیر که اصلی ترین ددلاین این دانشگاه به شمار میرود.

از کجا شروع کنم؟

اول از همه یک فنجان قهوه داغ برای خودتان بریزید و بعد برای این که بخشی از بار روانی این فرایند سخت و حساس و طولانی از روی دوشتان برداشته شود همین الان با ما تماس بگیرید. همکاران ما برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

پاورقی

مسیر ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما یادتان باشد که شما در حال مهاجرت به کشوری هستید که نرخ بیکاری حدود ۳ درصدی اش حتی در اتحادیه اروپا هم فوق العاده است.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

نوشته پویان زاهدی

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱