10 ``نباید`` بزرگ آیلتس

آموزش آیلتس ، ۱۰ اشتباه رایج

در این چند سالی که به طور تخصصی روی بحث آموزش آیلتس تمرکز داشته ام همواره با همه زبان آموزانم رابطه ای صمیمی و بر پایه احترام متقابل داشته ام. اما گاهی همین عزیزان اشتباهاتی را انجام میدهند که واقعا دردناک است و من تصمیم گرفتم در این نوشته کوتاه به ۱۰ مورد از این اشتباهات بپردازم که در روان سازی بحث آموزش آیلتس کمک عمده ای خواهد کرد.

آموزش آیلتس

اگر شما هم در پی این هستید که از دوره هایی که برای آموزش آیلتس میگذرانید نهایت استفاده را ببرید این نکات را با دقت بخوانید.

۱٫ تحقیق نکردن در مورد آیلتس قبل از جلسه اول

اگر شما قرار است در طی چند روز آینده در اولین جلسه دوره آموزش آیلتس شرکت کنید سعی کنید با خواندن در مورد کلیات آزمون خود را آماده کنید. بدون آمادگی در این کلاس شرکت کردن صرفا وقت شما را هدر خواهد داد.

۲٫ شروع کلاس بدون چک کردن منابع رسمی

همان طوری که در بسیاری از مقاله های ما به این موضوع اشاره شده است تنها منابعی که به طور رسمی توسط سازمان های برگزار کننده آزمون منتشر میشوند ارزش این را دارند که شما نگاهی به آن ها بیاندازید. قبل از این که آموزش آیلتس را به طور رسمی شروع کنید به دید جامعی در مورد منابع آزمون برسید و در عین حال راجع به کیفیت استاد خود به درستی در همان اوایل کار قضاوت کنید.

۳٫ استفاده از منابعی که در گوگل پیدا میکنید

اگر شما هم واژه هایی مانند آیلتس خصوصی ، آموزش آیلتس یا کلاس آیلتس را گوگل کنید با انبوهی از وبسایت هایی رویرو خواهید شد که در مورد کیفیت آن ها هیچ نظر قطعی ای نمیتوانید بدهید. در نتیجه منابعی که از این وب سایت ها به دست می آورید بدون تردید نمیتوانند چندان راهگشا باشند.  به یک استاد خوب و خبره آیلتس اعتماد کنید. استادی که در مورد صلاحیت او تحقیق کرده اید و مطمئن هستید.

۴٫ از منابع واقعا خوب به سادگی گذشتن

برخلاف آنچه در مورد ۳ اشاره شد بسیاری از وب سایت ها گنجهای با ارزشی از منابع را در اختیار زبان آموزان قرار میدهند که برای شما هم میتواند مورد استفاده باشد. حتی در برخی دوره های آموزش آیلتس هم اساتید ما از این منابع استفاده میکنند که بهترین نمونه آنها دانشگاه کمبریج است که یکی از حامیان اصلی آیلتس هم است.

۵٫ استفاده فقط از یک کتاب آماده سازی

آیلتس یک امتحان بزرگ است و آموزش آیلتس یک فرایند پیچیده. بسیاری از عزیزانی که در دوره مورد علاقه من که آیلتس مستر است شرکت میکنند چندین منبع متفاوت را در اختیار دارند و مهم تر این که میدانند چگونه باید از این منابع بهینه استفاده کنند. حتی جالب این که ما این بار را هم از روی دوش بچه ها برداشتیم و بیشتر منابع را خودمان در اختیارشان قرار میدهیم. یادتان باشد که صرفا با کتاب های معروف کمبریج هرگز به نمره ۷ نخواهید رسید.

۶٫ فرض این که آزمون آیلتس صرفا بریتیش است

همه ما میدانیم که آیلتس آزمونی است که در آن لهجه بریتیش غالب است اما در نهایت شما با تنوع لهجه مواجه خواهید بود. آماده باشید برای شنیدن همه لهجه های رایج دنیا مانند کانادایی و آمریکایی و استرالیایی. آماده باشید برای آموزش آیلتس توسط کسی که لهجه بریتیش ندارد. نکته آخر این که لهجه تاثیری در نمره اسپیکینگ شما نخواهد داشت.

۷٫ انجام ندادن تکالیف

آیلتس یک آزمون دشوار و عمیق است. قطعا شرکت در دوره های آموزش آیلتس کمک بزرگی به شما خواهد کرد اما زمان کافی برای آماده سازی شما وجود نخواهد داشت. وقتی استاد شما بین جلسات تکالیفی را به شما محول میکند آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. فقط از استاد خود بخواهید که برایتان دقیقا مشخص کند که تا جلسه آینده چه باید کنید.

۸٫ انتظار نمره بالا بدون زبان عمومی قوی

اکثر اساتید آیلتس صرفا به بحث آموزش تکنیک هایی میپردازند که به شما کمک خواهد کرد نمره ای که واقعا لیاقتش را دارید بگیرید اما آیا میتوان از شاگردی که در ابتدای مسیر زبان آموزی است انتظار داشت که در دوره های آمادگی آیلتس شرکت کند و نمره مثلا ۷ بگیرد. واضح است که خیر. آن چه که اساتید ایزی همواره باور داشته اند ضرورت آموزش هوشمندی است که در درجه اول سطح دانش عمومی بچه ها را بالا میبرد چون ما بر این باوریم که آیلتس چیزی جز زبان عمومی قوی نیست.

۹٫ آموزش آیلتس تضمینی

باور تضمین نمره از طرف اساتید هرچقدر هم که خبره و چیره دست باشند سخت است. نمره شما به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که استاد شما در آن زمینه ها کاری نمیتواند انجام دهد. مثلا سطح فعلی دانش شما و زمان مطالعه شما. بسیاری این از موارد حتی از کنترل شما هم خارج هستند.

۱۰٫ کلاس آیلتس خصوصی وقتی به آن نیازی ندارید

نوشته را با یک نت مثبت به پایان میبرم. بسیاری از شما عزیزان از آن چه که فکر میکنید قوی تر هستید و احتمالا نمره آیلتس بهتری خواهید آورد در مقایسه با آن چه که تصور میکنید. بسیاری از دانش آموزان فقط با خودخوانی به نتیجه دلخواه شان رسیده اند و شاید شما هم یکی از آنها باشید. برای این که مطمئن شوید کمی مطالعه کنید و سپس در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید تا از کیفیت زبان خود مطمئن شوید.

حرف آخر

تماس های دلگرم کننده اکثر زبان آموزان عزیزم بدون تردید تنها دلیلی است که من با اشتیاق روزافزونی به تقویت خودم در این حرفه میپردازم. هرگز ادعای بهترین بودن نداشته ام و کارنامه خودم و زبان آموزانم و البته نگرش سبز ایزی آیلتس را دلیل موفقیت های رروزافزون خود و سایر همکارانم میدانم. باشد که این نوشته و نوشته هایی از این دست برای همه شما روشنگر باشد.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱