آیلتس آکادمیک برای مهاجرت قابل قبول است یا نه ؛ یک مطالعه کامل

آیلتس برای مهاجرت ؛ آکادمیک یا جنرال؟

همانطور که میدانید آیلتس برای مهاجرت یکی از محبوبترین آزمونهایی است که در سالهای اخیر برگزار میشود.

نکته اولی که باید بدانید این است که آزمون جنرال آیلتس صرفا برای اهداف مهاجرتی طراحی شده است. در مقایسه با آزمون آکادمیک ، بخشهای ریدینگ و رایتینگ آزمون جنرال حاوی مطالبی است که با کار و زندگی روزانه بیشتر سر و کار دارد. آیلتس آکادمیک اما چون آیلتس برای مهاجرت نیست طبیعتا تمرکز زیادی روی بحثهای کاری و روزمره ندارد و رویکرد اصلی بخشهای ریدینگ و رایتینگ تمرکز روی محتوای آکادمیک خواهد بود.

دقیقا به همین دلیل، آیلتس آکادمیک شما را به خوبی برای تجربه مهاجر شدن آماده نخواهد کرد. با این حال همیشه روشهایی هست که میتوانید از از آیلتس آکادمیک برای اهداف مهاجرتی استفاده کنید.

خب بالاخره آیلتس آکادمیک برای مهاجرت هست یا نه؟ بله، اگر متخصص پزشکی باشید

اگر شما هم قرار است برای ویزای متخصص به عنوان یک پزشک درخواست دهید اصولا امتحان آکادمیک در اولویت خواهد بود. آیلتس برای مهاجرت در این مورد خاص آکادمیک خواهد بود و برای بسیاری از متخصصانی که در امر سلامت مشغول هستند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دکترها و پرستارها باید در آزمون آکادمیک شرکت کنند. داروسازها و بسیاری از متخصصین دیگر هم همین آزمون را پشت سر خواهند گذاشت.

قصه آزمون جنرال بعد از فارغ التحصیلی در یک کشور انگلیسی زبان

فرض کنید از یکی از دانشگاههای یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا یا استرالیا فارغ التحصیل شده اید و حالا قصد دارید شغلی پیدا کنید و در آن کشور بمانید.

شما یک بار آیلتس برای مهاجرت داده اید و در آن کشور مدرک فوق لیسانس یا لیسانس گرفته اید و حالا سوال اساسی این است که آیا باز هم باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید؟ احتمالا خیر!

تقریبا همه کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا ، کانادا یا آمریکا به فارغ التحصیلان دانشگاهی این شانس را خواهند داد که برای خود شغلی پیدا کنند و در آن کشور بمانند. سیاستهای مختلفی در مورد طول دوره کاریابی وجود دارد اما اصولا اگر یکبار آیلتس برای مهاجرت داده باشید دیگر نیازی به شرکت در آزمون جنرال نخواهید داشت.

به عبارتی این یک روش غیر مستقیم استفاده از آیلتس آکادمیک برای مهاجرت محسوب میشود. اگر یکبار در آزمون آکادمیک شرکت کنید و موفق به کسب پذیرش از یک کشور انگلیسی زبان شوید دیگر نیازی به شرکت در آزمون جنرال برای ماندگاری در آن کشور نخواهید داشت.

حرف آخر

در نهایت خیلی مهم نیست که در کدام آزمون شرکت میکنید، مهم این است که بدانید که موفقیت شما به شدت وابسته به برنامه ریزی و انسجام ذهنی و البته اطمینان به استادتان خواهد بود.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱