کلیات آزمون : بخش اول لیسنینگ

بخش اول آزمون لیسنینگ

آیلتس چیست

بخش اول آزمون لیسنینگ، برای گرفتن نمره بالای ۷ خیلی اهمیت دارد چرا که نسبتا از باقی بخش ها ساده تر است و امکان رسیدن به پاسخ درست، بیشتر خواهد بود. این قسمت ، معمولا ۱۰ سول خواهد داشت و در اکثر آزمون ها به صورت note completion است بدین معنا که باید هنگام شنیدن، قسمتی از یک نوشته یا یک فرم را پر کنید. در این بخش، دو نفر با هم صحبت خواهند کرد که در بیشتر اوقات، از پشت تلفن خواهد بود.

موضوعات بحث شده در بخش اول آزمون لیسنینگ معمولا جنرال تر و عمومی تر از سایر بخش هاست و شامل پرسش درباره نحوه ثبت نام ، خرید ماشین ، رزرو اتاق در هتل و … خواهد بود.

SECTION 1

(A conversation between two people ( face to face OR on the phone 

(The subject is general ( booking a holiday OR course of study

.One example and TEN questions

.The task is usually a NOTE COMPLETION

نکات :

  • در بخش اول آزمون ، دیکته برخی از لغات را باید از قبل تمرین کنید چرا که احتما بسیاری دارد که به این لغات بر بخورید. لیست کامل آن در سایر مقالات ایزی آیلتس آمده است اما چند مورد آن می تواند اسامی ماه ها مانند January یا اسامی روز های هفته مانند Friday یا کلمات به کار رفته در آدرس باشد مانند Avenue .
  • همچنین باید در نظر داشته باشید که در آزمون آیلتس و در بخش لیسنینگ رعایت دیکته مهم است و اگر اشتباه بنویسید نمره ای نخواهید گرفت.
  • نوشتن تاریخ ها را باید در کلاس آیلتس با استاد خود تمرین کنید چرا که در این بخش از آزمون، حتما با یک تاریخ رو به رو خواهید شد.
  • صفر گاهی به صورت zero اما در اکثر موارد بصورت oh تلفظ می شود و چون در بخش اول، احتمالا باید یک عدد به صورت شماره تلفن ، کد پستی یا … بنویسید، دانستن این نکته درباره عدد صفر مهم خواهد بود.
  • هر چه به گوشتان می خورد را در جای خالی بنویسید چرا که همانطور که قبلا اشاره کردیم، لیسنینگ در آیلتس فقط یک بار پخش می شود. یک حدس ممکن است نمره بگیرد اما یک جای خالی نه!
  • به s جمع دقت کنید چرا که اگر کلمه ای بصورت جمع آمده باشد و شما s آن را نگذارید نمره نخواهید گرفت!

 

یک استراتژی مناسب برای بخش اول آزمون :

Look at the instructions to find out how many words you can write

NO MORE THAN THREE WORDS / TWO WORDS AND A NUMBER

Look at the instruction and the heading, then read through the notes. There are almost about thirty seconds to do this before you listen

Look at the gap and PREDICT what kind of word we should write in it

A DATE/ A DISTANCE/ AN ADDRESS / A NUMBER / A NOUN / A NAME / A FAMILY NAME

For sure, listen to the introduction of this section, to get the CONTEXT of the listening and understand what the recording is about .Listen carefully to the conversation and focus on each question IN TURN

حرف آخر

مقالات بعدی ما را درباره کلیات آیلتس از دست ندهید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱