فلسفه آسان آیلتس یا همان آیلتس آسان

آیلتس آسان که میگوییم دقیقا از چه چیزی حرف میزنیم؟

خیلی شرم نکنید اگر شما هم امیدوارید که آیلتس آسان باشد. خب حالا بگذریم.. آیلتس سخته؟ بسیاری از افرادی که قبلا در آزمون آیلتس شرکت کرده اند واکنشی اینچنین! خواهند داشت ” آیلتس سخته؟ ” نه بابا، برای من که خیلی ساده بود. دیگرانی هم خواهند گفت که آیلتس برایشان بی نهایت سخت بوده است. خب در نهایت چه باید کرد؟ چه باید گفت؟

آیلتس سخته؟

اگر با انگلیسی بریتیش آشنا باشید آیلتس آسانتر خواهد بود؟ احتمالا بله!

درسته که آیلتس ادعا میکند که یک آزمون بین المللی است و قرار است همه لهجه های رایج را پوشش دهد اما واقعیت این است که بسیاری از بخشهای آزمون به شدت وابسته به انگلیسی بریتیش هستند و در نتیجه ممکن است به این نتیجه برسید که بله خب آیلتس سخته چون لهجه بریتیش سخته. در نهایت در مقایسه با آزمونهایی مانند تافل که بیشتر تمرکزش را روی لهجه آمریکایی دارد آیلتس ممکن است کمی سختتر باشد.

اگر با گرافها و چارتها آشنا باشید آیلتس آسانتر خواهد بود

بخش بزرگی از سوال آیلتس سخته؟ را با این عبارت ساده پاسخ میدهم: شما نیاز به هوشیاری و سواد بصری دارید. شما نیاز دارید که توانایی خواندن چارتها و نمودارها را داشته باشید حتی اگر برای آزمون جنرال آماده میشوید. حتی وقتی گوش میکنید هم نیاز به هوشیاری شنوایی دارید تا بتوانید به درستی اطلاعات استخراج کنید.

آیا تست های سنتی کاغذی لزوما آسانتر هستند؟

زندگی در عصر طلایی کامپیوتر برکات زیادی برای همه داشته است و خواهد داشت. این روزها بیشتر تستهای استاندارد به صورت کامپیوتری برگزار میشوند. با این وجود همچنان بسیاری از زبان آموزان با مداد و کاغذ راحتتر هستند. بسیاری از مطالعات نشان میدهند که بسیاری از زبان آموزان تمرکز بهتری دارند وقتی از مداد و کاغذ برای نوشتن استفاده میکنند. یکی از دوستانم در پاسخ این سوال این که آیا آیلتس سخته؟ همواره بحث مقایسه با آزمون اینترنتی تافل را مطرح میکرد. بدون تردید استفاده از کامپیوتر برای نوشتن برای بسیاری از ما همچنان دشوار و طاقت فرسا است( نگران نباشید، من الان با تمرکز کامل در حال تایپ این مقاله هستم)

و در نهایت آیلتس سختتر است یا تافل؟

احتمالا سختترین سوال برای یک معلم زبان. اگر هنوز مقاله جذاب ما در باب آیلتس یا تافل را مطالعه نکرده اید حتما همین الان آن را مطالعه کنید. یادتان باشد که این روزها تقریبا همه دانشگاهها حتی آنهایی که در آمریکا هستند هر دو آزمون را قبول میکنند. در نهایت حس میکنم هر دو آزمون تا حد زیادی به دانش شما در مورد انگلیسی آمریکایی یا بریتیش بستگی خواهد داشت.

حرف آخر

آیلتس سخته؟ خب دیدید که نه. اما مهمه که فلسفه آیلتس آسان را به درستی و عمیقا درک کرده باشید.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱