روش تحلیل نمونه نوشته ها

اصول نوشتن writing یا اصول تحلیل writing

شاید در فواصل حدود چند ماه به امتحان مهمتر از این که بی وقفه نمونه های متعدد و گاها متناقضی را که در سطح اینترنت میبینید بخوانید و از خواندن آنها آرامش بگیرید باید به این فکر کنید که این نوشته ها چه ساختاری دارند و از چه متدی در نوشتن آنها استفاده شده است. در واقع آن چیزی که شما باید از این نوشته ها یاد بگیرید شیوه نگارش موثر است. دقیقا همان چیزی که در جلسات پایانی کلاس آیلتس ایزی آموزش داده میشود. اصول نوشتن writing هرچند مهم هستند اما بارها در کلاسهای ما به این مساله پرداخته شده که این اصول بدون وجود ایده ها ی کافی و محتوای مناسب بی ارزش خواهند بود. اما در ادامه این نوشته به بررسی روش تحلیل بهینه خواهیم پرداخت.

متد موثر

 

اصول نوشتن writing

مثل همیشه سعی کنید در مجموع ۴ پاراگراف با ۱۳ جمله بنویسید. اگر شما همیشه از همین تعداد پاراگراف و جمله استفاده کنید و خودتان را مقید کنید که از این تعداد کمتر یا بیشتر ننویسید شک نکنید که در جلسه آزمون هم با اعتماد به نفس بالاتری آزمون خواهید داد. اگر هنوز با این شیوه آشنایی کامل ندارید به شما پیشنهاد میکنم مقالات بخش Writing ما را تورق کنید.

سبک نوشته یا Style

اصول نوشتن writing

من همیشه به نوشته های Task2 در آزمون آیلتس به شکل یک انشا دبیرستانی نگاه کرده ام ، نه یک انشا دانشگاهی. دلیل هم واضح است ؛ در این بخش از آزمون قرار است که در مورد نظرات و عقاید خودمان بدون هیچ تحقیقی بنویسیم. دقیقا به همین دلیل نوشته های Task 2 باید شفاف و ساده خوان باشند. یکی از اصول نوشتن writing به صورت موثر که در مدارس آمریکا تدریس میشود همین بحث ساده و شفاف نوشتن است. در عین حال تاکید بسیاری روی استفاده از کلمه های مرتبط میشود. به خاطر داشته باشید که شما زمان کافی برای سبک پیچیده بحث کزدنی که در دانشگاه از شما انتظار میرود نخواهید داشت. فرض کنید برای یک معلم مدرسه مینویسید ؛ این کلید موفقیت شما خواهد بود.

تمرکز

دانش آموزان آیلتس اصولا خیلی بیش از حد نگران گرامر نوشته های خود هستند. آن ها گاهی این تصور را دارند که باید نوشته هایشان را پر از جملات مجهول و پیچیده و شرطی کنند که خب البته این تفکر غلط زاییده تاکید بیش از حد برخی اساتید روی این موضوع است. ما در گروه ایزی به دانش آموزان خود یاد میدهیم که این مباحث پیش پا افتاده و بی اهمیت را فراموش کنند و به جای آن روی توسعه واژگان خود تمرکز کنند. خود شما قضاوت کنید که یاد گرفتن و نوشتن جمله مجهول سخت تر است یا واژگان خاص برای موضوعی پیچیده مانند جرم ؟ اکثر نمونه های عالی آیلتس که نمره های ۸ و بیشتر گرفته اند به خاطر استفاده درست واژگان است نه جمله های شرطی نوع یک و دو و امثالهم.

حرف آخر

یادتان باشد که خواندن نوشته های عالی دیگران قرار نیست به طرز معجزه آسایی نوشتن شما را بهبود بخشد. آن چیزی که شما نیاز دارید مهارت تحلیل این نوشته ها و استخراج واژگان مرتبط از آنهاست.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه ایشان با نمره ۸٫۵ آکادمیک اینجا را کلیک کنید

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱