چه کسانی اگزمینر آیلتس هستند؟

چه کسانی اگزمینر آیلتس هستند؟ یک بررسی جامع

افرادی که به عنوان اگزمینر آیلتس شناخته میشوند و گاهی هم برای بسیاری از شاگردان بسیار ترسناک هستند وظیفه خطیر تصحیح نوشته های شما و البته نمره دهی به اسپیکینگ شما را بر عهره دارند. اما این افراد چه کسانی هستند؟ با ایزی آیلتس همراه باشید.

چه کسانی اگزمینر آیلتس هستند؟ مهارت ، تجربه و کفایت آنها در چه سطحی است؟

Basic RGB

همه کسانی که به عنوان اگزمینر آیلتس مشغول به کار هستند مدرک لیسانس دارند و در بخشی از فرایند تحصیلی شان مدرکی مرتبط با آموزش زبان یا ESL کسب کرده اند یا اصولا در رشته ای مرتبط با آموزش تحصیل کرده اند. تجربه واقعی درس دادن هم یکی دیگر از المان هایی هست که در زمان استخدام یک اگزمینر آیلتس مطرح میشود. در زمان شروع به کار به عنوان یک اگزمینر آنها باید حداقل ۳ سال تجربه کاری در زمینه آموزش زبان داشته باشند که بیش از نیمی از این تجربه باید یا دانش آموزان دبیرستانی یا بزرگسالان باشد.

این افراد پس از این که توسط یکی از سازمان های برگزار کننده استخدام میشوند باید آموزش بسیار سختی را پشت سر بگذارند و باید هر ۲ سال یک بار هم برای بازبینی دانش در یکی از مراکز برگزار کننده آزمون دوره های بازبینی بگذرانند.

اگزمینر آیلتس اصولا در چه کشوری زندگی میکنند؟

همه افرادی که به عنوان اگزمینر آیلتس برای بخش Writing مشغول به کار هستند باید در بریتانیا اقامت داشته باشند.  همه نوشته های آیلتس در مراکز آیلتس در انگلستان تصحیح میشوند. واضح است که اگزمینرهایی که در بخش Speaking آزمون فعالیت میکنند در کشور محل برگزاری آزمون زندگی میکنند و در مورد ایران هم واضح است که تقریبا همه اگزمینرها در همه مراکز برگزاری آزمون ایرانی هستند.

چه نوع انگلیسی ای توسط یک اگزمینر آیلتس استفاده میشود؟

برخلاف تصور رایج یک اگزمینر آیلتس هیچ اجباری برای استفاده از انگلیسی بریتتیش ندارد. آنها میتوانند تنوع مختلفی از لهجه مانند ولزی ، اسکاتلندی و ایرلندی را داشته باشند. خوشبختانه این اگزمینرها به خصوص از نوع اسکاتلندی اش نصیب شما نخواهد شد پس با آرامش به خواندن این نوشته ادامه دهید. آنها حتی میتوانند استرالیایی، نیوزیلندی یا حتی آمریکایی و کانادایی باشند.

درست است که اگزمینرهایی که آزمون اسپیکینگ شما را برگزار میکنند با یکی از لهجه های بالا صحبت میکنند هیچ ضرورتی وجود ندارد که آنها لزوما یک فرد انگلیسی زبان مادری باشند. بسیاری از افرادی که زبان مادری آنها چیزی جز انگلیسی است مانند ایرانی ها در صورتی که کیفیت بالای زبان انگلیسی داشته باشند( اسپیکینگ ۹) میتوانند به عنوان اگزمینر آیلتس فعالیت کنند. در نهایت نکته این است که همه افرادی که در ایران در آزمون آیلتس شرکت میکنند احتمالا با یک هموطن ایرانی مصاحبه خواهند کرد.

آیا داشتن اگزمینر آیلتس ایرانی به نفع شما است؟

در حالت رسمی جواب این سوال خیلی ساده است: نه. برگزار کنندگان آزمون به همه اگزمینرها آموزش های یکسانی را میدهند که باید در همه موارد رعایت شوند فارغ از این که فردی که به عنوان اگزمینر آیلتس فعالیت میکند اصالتا اهل چه کشوری است.

اما اگر به قضیه به شکل غیر رسمی نگاه کنیم باید بدانید که شرکت در آیلتس در کشورهایی مانند ایران و ترکیه که زبان اصلی چیزی انگلیسی است احتمالا به نمره شما کمک خواهد کرد. بسیاری از تجارب بین المللی زبان آموزان در کشورهایی مانند چین ، ایتالیا ، برزیل و ترکیه که در فضای اینترنت وجود دارند نشان میدهند که اگزمینرهای آیلتس در این کشورها و طبیعتا هر کشور دیگری که انگلیسی زبان مادری نیست نرمش بیشتری از خود نشان میدهند و از بسیاری از خطاهای زبان آموزان چشم پوشی میکنند.

در نهایت میخواهم به این نکته اشاره کنم که شرکت در آزمون آیلتس در ایران در مقایسه با شرکت در آزمون در کشوری انگلیسی زبان مانند کانادا یا آمریکا کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

حرف آخر

در نهایت به یاد داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که شما با شرکت در آزمون آیلتس در ایران نمره بهتری خواهید گرفت. هرچند نوشته بالا سعی داشت به این مساله بپردازد که احتمالا اگزمینرهای ایرانی نرمش بیشتری در مورد نمره شما نشان خواهند داد در مقایسه با زمانی که در انگلستان، آمریکا یا کانادا در آزمون شرکت میکنید.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه ایشان با نمره ۸٫۵ آیلتس روی این لینک کلیک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱