10 توصیه ``استادانه`` برای آمادگی آیلتس

برنامه مطالعه آیلتس ، ۱۰ توصیه مهم!

استاد بهترین برنامه مطالعه آیلتس چیست؟سوال عجیب و تکراری ای که چند وقتی است ذهن مرا مشغول کرده.

اول از همه لازمه که راجع به این بحث “استادانه” چند کلمه ای را مطرح کنم. منظور من از “استادانه” یعنی خبره و ماهر نه استاد به اون مفوم عجیب شاگرد و استادی. اوستاکاری شاید منطورمه تو این مورد خاص. همیشه وقتی شاگردانم از من میخواهند برنامه درسی برای آن ها طراحی کنم جواب من به چند کلمه خلاصه میشود: متاسفم کاری از دست بر من بر نمی آد. شما خودتان باید روی این برنامه کار کنید و آن را توسعه دهید. خبر خوب اما این است که من چند توصیه برای شما دارم که کمک بزرگی خواهند بود.

برنامه مطالعه آیلتس

در ادامه این نوشته به ۱۰ توصیه ” استادانه” خواهیم پرداخت.

۱٫ وقت، وقت و بازهم وقت.

چقدر وقت برای مطالعه دارید؟ با خودتان روراست باشید. اگر به خودتان قولی دهید و نتوانید به آن عمل کنید در نهایت تنها چیزی که برای شما باقی خواهد ماند حس بد عقب بودن از برنامه است. با یک هدف کوچک شروع کنید( مثلا ۱۵ دقیقه مطالعه در روز) و به مرور زمان آن را افزایش دهید.

۲٫ به درس خواندن عادت کنید.

دکتر ایمی کاد که یکی از برترین روانشناسان تحصیلی در دنیا است و از پرینستون که احتمالا بهترین دانشگاه در این زمینه است فارغ التحصیل شده است نظر جالبی در مورد عادات مطالعه دارد: عادت به درس خواندن به شما کمک میکند که به زمان از دست رفته فکر نکنید. یعنی اگر پراکنده درس بخوانید احتمالا مسائل حاشیه ای فراوانی وجود خواهند داشت که تمرکز شما را به هم خواهند زد مثل بیرون رفتن با دوستان.

۳٫ محیط را جدی بگیرید

اگر حس میکنید که درس میخوانید اما بازدهی بالایی ندارید به تغییر فضا فکر کنید. کمی نور، قهوه یا حتی در مواردی کتابخانه میتواند کمک بزرگی به شما باشد.

۴٫ از اینترنت به شدت دوری کنید

یک مطالعه اخیر توسط مرکز تحقیقاتی پیو  نشان داده است که خاموش کردن موبایل و لپ تاپ در زمان مطالعه نه تنها کارایی شما را حدود ۳۰ درصد بالا خواهد برد بلکه مهم تر این که به شما این شانس را خواهد داد که بعد از مطالعه حس بهتری به زمان مطالعه بعدی داشته باشید و با اشتیاق بیشتری برنامه مطالعاتی خود را دنبال کنید.

۵٫ یک سیستم اولویت بندی بسازید

دانشگاه معروف وارتون که عنوان بهترین مدرسه اقتصاد دنیا را هم به همراه دارد تحقیق جالبی منتشر کرده است که نشان میدهد شما باید حدود ۸۰ درصد انرژی خود را روی بخش هایی از مطالعه متمرکز کنید که در آن ها ضعیف ترین هستید. با لیسنینگ مشکل دارید؟ سیمپسون ها را تماشا کنید. با ریدینگ مشکل دارید؟ سیمپسون ها را فراموش کنید و روی کتاب Inside Reading تمرکز کنید. در نهایت شما خودتان باید تصمیم بگیرید که کدام برنامه مطالعه آیلتس برای شما ایده آل خواهد بود.

۶٫ اطلاعات موثر جمع آوری کنید.

در وب سایت ما بهترین و جامع ترین مقالا و پادکست ها را خواهید دید. همه این منابع به رایگان در اختیار شما قرار داده شده اند و قرار است مسیر شما را برای رسیدن به هدفتان همراه کنند. از این اطلاعات منظم استفاده کنید. تصمیم بگیرید که کدام یک از دوره های ما بهترین دستاورد را برای شما خواهند داشت. بسیاری از بچه ها که در دوره مسترپلاس با ما همراه بوده اند بیش از هر چیز دیگری به نظم ذهنی که این دوره برای آنها ایجاد کرده ایمان دارند. آیا شما هم به این نظم نیاز دارید؟

۷٫ و قصه تکراری “از کجا شروع کنم”

جواب این سوال دو ورژن متفاوت دارد. ورژن بلند آن را فعلا فراموش کنید و اجازه دهید به ورژن کوتاه بپردازیم. وب سایت ما هر روز با چند مقاله آپدیت میشود. برای این که در “وضعیت” زبان خواندن قرار بگیرید هر روز برنامه خود را با یکی از مقالات ما شروع کنید. نه تنها از تجارب ما استفاده خواهید کرد و موثرتر درس خواهید خواند بلکه در وضعیت زبان خواندن هم قرار خواهید گرفت.

۸٫ به تعادل برسید

در بسیاری از مقالات وب سایت ما به این بحث پرداخته شده است که تکنیک های آیلتس چیز خارق العاده ای نیستند که دفعتا یاد بگیرید و خوشحال سر امتحان بروید. متدهای آیلتس صرفا وقتی خروجی خوبی برای شما تولید خواهند کرد که شما یک برنامه مطالعه آیلتس داشته باشید و آن برنامه دانش عمومی زبان شما را بهبود دهد. در واقع این برنامه قرار است شما را به جایی برساند که متدهای آیلتس به شما خروجی بدهند. در غیر این صورت این متدها بی ارزش خواهند بود.

۹٫ اگر از برنامه عقب ماندم؟

نگران نباشید. همه ما روزهایی را تجربه میکنیم که برنامه مطالعه آیلتس آخرین اولویت زندگی مان است. روزهایی از این دست اتفاقا روزهای خوبی هستند. یک مطالعه از دانشگاه هاروارد نشان داده است که این روزها نشانه عملکرد خوب شما در سایر روزها است. از این که عملکرد خوبی داشتید لذت ببرید و مسیر را قوی تر ادامه دهید.

۱۰٫ کمک بگیرید!

مفهوم مهم کنترل کیفیت درس مورد علاقه من در دانشگاه بود. شاید در خودرو سازی کنترل کیفیت بد جان آدم ها را بگیرد و در آیلتس صرفا نمره بدی برای شما بسازد اما به هر حال شما نیاز به کنترل کیفیت دارید. این که چه ناظری بر کار شما نطارت کند انتخاب شما است اما به هز حال شما میدانید که خروجی کارتان نشانه خوبی از کیفیت استاد شما است. در انتخاب استاد سخت بگیرید. بهترین را بخواهید.

حرف آخر

در نهایت بعد از تمام این توصیه ها از شما یک خواهش دوستانه دارم: به برنامه درسی که ما برای شما در کلاس های ایزی آیلتس طراحی میکنیم مومن باشید و آن را مو به مو اجرا کنید. مطمئن باشید این برنامه ها حاصل سال ها تجربه اساتید ما هستند و بر اساس نیاز شما طراحی شده اند.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱