بهترین منابع آیلتس برای رایتینگ تسک ۲ ؛ یک معرفی جامع

بهترین منابع آیلتس ؛ یک معرفی جامع برای رایتینگ تسک ۲بهترین منابع آیلتس

این نوشته به معرفی بهترین منابع آیلتس برای رایتینگ تسک ۲ آیلتس خواهد پرداخت. این بخش آزمون به نظر من و بسیاری از همکارانم نمره آورترین بخش آزمون است. اما چرا من این نظر را دارم؟

خب اول از همه ساختار و سطح دشواری آزمون رایتینگ بسیار قابل پیش بینی است. تسک ۲ رایتینگ آیلتس همواره از شما خواهد خواست که نظرتان را راجع به یک موضوع اجتماعی بنویسید. تقریبا یا شاید بهتر، تحقیقا، در همه موارد از شما انتظار میرود که بین ۲ نقطه نظر متفاوت یکی را انتخاب کنید.

بهتر از همه اینها این که این بخش آزمون برای هر دو ماژول آکادمیک و جنرال یکسان است. پس فارغ از این که شما در کدام ماژول آزمون شرکت میکنید داشتن یک برنامه آماده سازی خوب ضروری است.

اما بهترین منابع آیلتس چه ویژگی هایی دارند؟ در این مقاله قصد داریم به مفیدترین منابعی که در وب سایت ما در دسترس شما است اشاره کنیم.

منبع آیلتس شماره ۱؛ سوالات گذشته آزمون آیلتس

این منبع واقعا مهم است و بدون تردید بهترین نقطه شروع برای شما تلقی میشود. قبل از این که هر برنامه دیگری را جلو ببرید مهم است که سوالات گذشته آزمون را به دقت بررسی کنید تا دید بهتری نسبت به فضای سوالات داشته باشید. در این وبسایت و به خصوص در این وبسایت میتوانید به صورت طبقه بندی شده به سوالات اخیر دسترسی داشته باشید و با آرامش بیشتری در آزمون شرکت کنید. یادتان باشد که این سوالات صرفا تجارب زبان آموزانی است که در آزمون شرکت کرده اند و دلیل بر این نیست که این سوالات در آزمون شما هم تکرار شوند. در واقع مهم ترین نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنم که بارها در وبسایت به طور مفصل به آن پرداخته ام این است که این سوالات صرفا جنبه آرامش روانی دارند و هیچ گارانتی ای وجود ندارد که چیزی شبیه به این سوالات را در آزمون خود ببینید.

منبع آیلتس شماره ۲، راهنمایی هایی برای سوال Agree/Disagree

بدون تردید رایج ترین سبک سوال در آزمون آیلتس سوال Agree/Disagree است، سوالی که در آن از شما خواسته میشود در مورد موضوعی که ۲ نظر در موردش مطرح میشود یک طرف را انتخاب کنید و در مورد نظرتان نویسید با استفاده از تجارب شخصی و مثال های دنیای واقعی.

این سوال نه تنها رایج ترین سوال آزمون است بلکه با تقریب خوبی سبک های دیگر سوالات آزمون هم به نوعی در پی نظر شخصی شما در مورد موضوع هستند. در نتیجه خواندن مقاله فوق العاده همکار عزیزم آقای علی شیروی  که در عین سادگی بسیار موثر و روان نوشته شده است را به شما پیشنهاد میکنم.

منبع آیلتس شماره ۳ ؛ برنامه ریزی موثر

نوشتن رایتینگ تسک ۲ آیلتس در ذهن شما شروع میشود حتی قبل از این که شروع کنید به آوردن ایده ها روی کاغذ. دقیقا به همین دلیل است که برنامه ریزی یا همان Planning حتی از خود نوشتن هم باارزش تر و مهم تر است. برای این که دید بهتری در مورد ایده پردازی و پردازش داده ها به طور موثر قبل از شروع نوشته را داشته باشید خواندن۲  مقاله فوق العاده جذاب آنالیز تاپیک و فواید پلنینگ را به شدت به شما توصیه میکنم.

منبع آیلتس شماره ۴ ؛ قالب های از پیش تعیبن شده و هوشمند

حتما میدانید که برای جمله هایی که اگزمینر تشخیص دهد شما حفظ کرده اید بدون تردید نمره از دست خواهید داد و جریمه سنگینی در انتظارتان خواهد بود به طوری که نمیتوانید به نمره ای بهتر از ۶ امیدوار باشید. گروه ایزی آیلتس همواره به زبان آموزان عزیز توصیه میکند که قبل از روز آزمون برای رایتینگ خود یک ساختار نگارشی موثر توسعه داده باشند به طوری که در روز آزمون بدون نگرانی در امتحان شرکت کنند. مقاله گسترش ایده در نگارش تسک ۲ بسیار هوشمندانه به بخش هایی از این قالب ها پرداخته است.

منبع آیلتس شماره ۵ ؛ عبارات جذاب و جمله هایی تکرار شونده

شاید کمتر کسی از شما انتظار داشته باشد که معنی عبارتی همچون Transmitting social memes را بدانید چه برسد به این که از آن در آزمون موثر استفاده کنید. در واقع آنچه شما به آن نیاز دارید فرایند Activation یا فعال سازی واژه های موثر برای هر موضوع خاص آیلتس است. یادتان باشد که در آیلتس بیش از ایت که به بحث ساختار نوشتار اهمیت داده شود به واژه هایی که شما برای هر موضوع انتخاب میکنید بها داده میشود. مقاله رایتینگ ۹ میخواهید؟ از این عبارات استفاده کنید بخشی از آن چه در کلاس آیلتس ایزی اتفاق می افتد را به تصویر کشیده است.

 

 

 

حرف آخر

و در نهایت بازهم میخواهم به این نکته اشاره کنم که آیلتس یک تست استاندارد است و مهم تر از هرچیز دیگری آمادگی کامل قبل از امتحان است؛ بدانید که چگونه باید آزمون دهید، از قبل یک استراتژی موثر برای خود بسازید،این نکات به ظاهر ساده کلید موفقیت شما هستند.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱