تجارب آیلتس سازمان عصر دین و دانش

تجارب آیلتس ؛این قسمت سازمان عصر دین و دانش

در این نوشته قصد دارم تجارب آیلتس واقعی آزمون دادن خودم رو با شما ایزی آیلتسی های شما در میان بگذارم. همان طور که میدانید در شهر تهران ۷ مرکز برگزاری آزمون وجود دارند که در طی ماه های اخیر مراکز عصر دین و دانش و ایرسافام با اقبال و محبوبیت بیشتری مواجه بوده اند. اما در این اپیزود قصد دارم به طور کامل به بررسی آزمون ۲۵ دی ماه که در آن شرکت کردم بپردازم.

مراحل ثبت نام

این مرکز از نظر جغرافیایی برای اکثر زبان آموزان بهینه است: چسبیده به پارک ساعی و در مرکز شهر. ثبت نام در این مرکز در مقایسه با مرکز ایرسافام ساده تر است از این نظر که شما نیازی ندارید اسکن پاسپورت خود را مستقیم برای بریتیش کانسل ارسال کنید، هرچند که شما شانس این را نخواهید داشت که روز و ساعت آزمون شفاهی را خودتان انتخاب کنید و از طرف مرکز برای شما انتخاب خواهد شد و به صورت مسیج به اطلاع شما خواهد رسید. برای ثبت نام به وب سایت این مرکز مراجعه میکنید و در ابتدا یک پروفایل ساده می سازید. در مورد ساختن پروفایل مهم است که اطلاعات را به درستی پر کنید و به خصوص در مورد کارت شناسایی دقت کنید. اگر کارت ملی را به عنوان مدرک اصلی انتخاب کنید باید در روز آزمون حتما کارت ملی و پاسپورت را به عنوان مدارک شناسایی همراه داشته باشید. نگران ثبت نام هم نباشید، تقریبا  ۲۰ روز قبل از آزمون هم میتوانید ثبت نام کنید. هزینه آزمون هم در حال حاضر ۹۵۰ هزار تومان است که از طریق کارت های شتاب و به صورت آنلاین قابل پرداخت است.

من چه چیزی را راجع به این مرکز دوست دارم

وقتی در خیابان ولیعصر به سمت شمال قدم میزنید به محض این که پارک ساعی به پایان میرسد به کوچه ساعی یکم میرسید که یک بانک کشاورزی در ابتدای کوچه می بینید. در طرف دیگر خیابان اما یک پیانو فروشی قدیمی است که وسوسه خرید پیانو را در شما به شدت تحریک میکند. به اندازه ۵۰۰ متر که کوچه را طی کنید به یک سایت ساخت و ساز بزرگ میرسید که ممکن است صدای جرثقیل های در حال کار کمی نگران کننده به نظر برسد اما نگران نباشید در سالن امتحان هیچ صدایی شما را آزار نخواهد داد و سکوت مطلق حاکم است. در نهایت به خاطر داشته باشید که نباید اجازه بدهید چیزی تمرکز شما را قبل از امتحان برهم بزند. در کنار همین سایت ساخت و ساز یک کوچه بن بست قرار دارد که تابلوهای کمکی قرمز رنگ شما را به سمت محل آزمون هدایت خواهند کرد. وارد ساختمان موسسه که شوید با صفی طولانی از دانشجویانی مواجه خواهید شد که برای تحویل دادن اشیا اضافی به بوفه صف کشیده اند. دو میز جداگانه هم خواهید دید که برای آزمون آکادمیک و جنرال مدارک شما را چک خواهند کرد( حتما پاسپورت و کارت ملی به همراه داشته باشید) و سپس وارد فضای اصلی سالن خواهید شد که بازهم مدارک شما را چک خواهند کرد و اثر انگشت از شما میگیرند که با اثر انگشت روز امتحان اسپیکینگ همخوانی داشته باشد. همه کارمندان برخوردی بسیار دوستانه دارند و سعی میکنند تا حد امکان به شما کمک کنند تا از استرس امتحان کاسته شود. خیلی هم نگران دیر رسیدن نباشید چون تا ساعت ۸:۵۰ دقیقه بچه ها همچنان وارد سالن میشدند. قبل از شروع امتحان هدفون ها را تک تک برای شما چک میکنند تا مطمئن شوند هیج مشکلی در طول بخش لیسنینگ وجود نخواهد داشت. امتحان حدود ساعت ۹:۰۵ شروع میشود. در همه طبفات آب و شکلات وجود دارد هرچند نوشیدن آب را خیلی توصیه نمیکنم چون در آزمون آیلتس وقت جداگانه ای برای دستشویی اختصاص داده نمیشود.

من چه چیزی رادر مورد این مرکز دوست ندارم

هرچند این مرکز از نظر من بسیار باکیفیت و منظم است اما خب کاستی هایی هم وجود دارد که در اینجا به آن ها اشاره میکنم.

  • صندلی ها ممکن است برای بعضی افراد بیش از حد تنگ و کوچک باشد
  • مراقبی که روز آزمون من در کلاس ما حضور داشت بیش از حد بالای سر بچه ها رفت و آمد میکرد که برای بعضی ها واقعا کلافه کننده شده بود.
  • در بحث رایتینگ هیچ اشاره ای به نحوه درخواست کاغذ اضافه نشد که همین برای برخی از بچه ها استرس زا شده بود( شاید یک توضیح کوتاه خیلی از ابهامات را برطرف میکرد)
  • یکی از بچه ها مشکلی در پروفایل و اطلاعات ورودی داشت که به نظر میرسید مسئولین مرکز هنوز به آن رسیدگی نکرده بودند، هرچند مشکل عمده ای برای ایشون هم پیش نیامد.

نکته منفی دیگری به ذهنم نمیرسد.

در نهایت اگر شما در مناطق مرکزی تهران زندگی میکنید به نظر میرسد این مرکز از بسیاری جهات ایده آل باشد. نمره های شما هم روز ۵شنبه هفته بعد از هر آزمون به شما پیامک خواهد شد و در پروفایل شما در وبسایت قابل رویت خواهد بود. با آرزوی موفقیت برای همه شما ایزی آیلتسی های عزیز.

حرف آخر

درگیر حاشیه نشوید. همه مراکز برگزاری آزمون استانداردهای تقریبا مشابهی را دارند. مطمئن باشید آمادگی قبل از آزمون تاثیر بیشتری در موفقیت شما خواهد داشت تا این که در کدام مرکز آزمون بدهید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱