نمره آیلتسم بد شده ؛ حالا چیکار کنم؟

این که تدریس خصوصی آیلتس چه مزیت عمده ای برای شما به ارمغان می آورد بارها در بخش های مختلف سایت ما بحث شده اند. اما گاهی علیرغم همه تلاش ها بسیاری از شاگردان سخت کوش و باهوش هم در آزمون آیلتس نمره مورد نظرشان را کسب نمیکنند. وقتی نمره تان را میگیرید و نتیجه ای که فکر میکردید را کسب نکردید چه باید کنید؟ گزینه های متعددی وجود دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

تدریس خصوصی آیلتس

نمره آیلتس تان بد شده ؟ دوباره امتحان بدهید!

دوباره امتحان دادن احتمالا اولین گزینه ای است که به ذهن می آید. خوشبختانه سازمان های برگزار کننده آیلتس هم شرایط را برای دوباره امتحان دادن بسیار ساده کرده اند. برعکس بسیاری از آزمون های دیگر بین المللی سازمان آیلتس محدودیتی روی تعداد دفعاتی که شما میتوانید در آزمون شرکت کنید قرار نمیدهد. بلافاصله بعد از این که نتیجه را گرفتید میتوانید در آزمون شرکت کنید. هرچند سازمان های برگزار کننده شما را تشویق میکنند که در فواصل خیلی کوتاه بعد از آزمون اول در امتحان شرکت نکنید اما در صورتی که در یک دوره فشرده آمادگی شرکت کنید و مهمتر از همه بدانید که ضعف های عمده ای که داشته اید چه بوده اند بدون تردید در آزمون دوم نتیجه بهتری خواهید گرفت.

نمره آیلتس تان بد شده؟ با دانشگاه مورد نظر حرف بزنید!

اگر نمره شما به حد نصاب مورد نظر دانشگاه شما نرسیده باشد میتوانید با دانشگاه مکاتبه کنید و آنها احتمالا شما را خواهند پذیرفت. اگر پیش زمینه آکادمیک یا حرفه ای قوی ای داشته باشید آن ها احتمالا این شانس را به شما خواهند داد که دوباره در آزمون شرکت کنید و نمره بهبود یافته خود را برای آنها ارسال کنید. بسیاری از دانشگاه ها هم به صورت مشروط به شما پذیرش خواهند داد به شرطی که شما به محض ورود به کشور مقصد در دوره های آمادگی زبان شرکت کنید. مثلا دانشگاه فنی مونیخ این شانس را به شما خواهد داد که در صورتی که نمره آیلتس تان به آخرین فرصت مد نظر دانشگاه نرسید مجددا امتحان بدهید. فقط باید بدانید که چگونه باید آنها را متقاعد کنید که یک شانس دوباره به شما بدهند.

نمره آیلتس تان بد شده؟ به یک دانشگاه متفاوت فکر کنید

اگر به این نتیجه رسیدید که دانشگاه مورد نظرتان در مورد نمره آیلتس انعطاف پذیری خاصی نشان نمیدهد امیدتان را از دست ندهید و به یک دانشگاه دیگر فکر کنید. یادتان باشد که نمره آیلتس مورد نظر دانشگاه ها بسیار متفاوت هستند و نمره بد شما ممکن است برای یک دانشگاه نمره ایده آل و کاملا قابل قبول باشد. مثلا دانشگاه میزوری آمریکا به نمره ۵٫۵ هم قانع است در حالی که دانشگاه آلباکرکی ایالت نیو مکزیکو حداقل نمره ۷ را برای پذیرش درخواست میکند.

نمره آیلتس تان بد شده؟ به تدریس خصوصی آیلتس فکر کنید!

خب اما بعد از این که همه گزینه های موجود را بررسی کردیم فرصت خوبی فراهم شده تا به بحث بهبود زبان انگلیسی با رویکرد آیلتس بپردازیم. اصولا اگر نمره آیلتس شما آنچه که انتظار داشته اید نشده است احتمالا شما هنوز نمیدانید که چگونه دانش زبان انگلیسی خود را بهینه استفاده کنید. در واقع آن چه که شما در بحث تدریس خصوصی آیلتس فرا خواهید گرفت صرفا تکرار بیهوده آن چه که در موسسات دیگر دیده اید نخواهد بود. ما شما را در همه طول مسیر با همه ظرافت های موجود همراهی خواهیم کرد و به شما آموزش خواهیم داد که چگونه کم میتواند زیاد باشد وقتی کم در دست های یک استاد توانمند قرار بگیرد.

حرف آخر

امید خود را از دست ندهید. همیشه یک راند دیگر مبارزه کنید.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱