همه چیز درباره ی ریدینگ جنرال

ریدینگ جنرال : بخش های مختلف

ریدینگ جنرال

ریدینگ جنرال، از نظر تعداد سوال و زمان پاسخگویی با ریدینگ آکادمیک برابر است اما از نظر متون به کار رفته با آن تفاوت هایی دارد. زمان پاسخگویی آن ۶۰ دقیقه و تعداد سوالات ۴۰ تاست. برای درک بهتر از سیستم نمره دهی در ریدینگ جنرال لطفا مقاله ما درباره سیستم نمره دهی در آیلتس را پیگیری کنید.

 

بخش های مختلف ریدینگ جنرال

سه بخش در ریدینگ جنرال وجود دارند. بخش های اول و دوم دارای بیشتر از یک متن هستند. بخش آخر یک متن دارد. ما در کلاس های آیلتس تضمینی ایزی آیلتس همیشه به بچه ها گوشزد می کنیم که متن ها با پیشرفت آزمون، هر چه به سمت بخش آخر نزدیک تر می شویم، سخت تر و سخت تر می شوند و نمره گرفتن در سوالات ابتدایی آزمون اهمیت بسیار بالایی دارد.

ریدینگ جنرال

بخش اول:

این بخش دارای یک ، دو  و یا سه متن درباره موضوعات عمدتا جنرال و عمومی است. متن ها در این بخش عبارتند از : تبلیغ یک هتل، امکانات یک موسسه آموزشی یا ورزشی. متن ها در این بخش کوتاه اند و پاسخ به آن ها کمی آسان تر خواهد بود.

 

بخش دوم:

بخش دوم نیز دارای بیشتر از یک متن است. روند پیچیدگی متون در این بخش بیشتر به چشم می خورد و موضوعات عمدتا درباره ی : چگونگی کار کردن یک دستگاه، شرایط استخدام و متون کمی پیچیده تر از بخش اول اند.

 

بخش سوم:

این بخش دارای یک متن است که کمی طولانی تر است و از نظر سختی، پهلو به بخش اول آکادمیک خواهد زد.

 

انواع مختلف سوالات در آزمون ریدینگ جنرال:

Matching headings

True/false/not given

Matching paragraph information

Summary completion

Sentence completion

Short answer questions

Table/ flow chart completion

Matching sentence endings

باور غلط:

باور عمومی، رایج و البته غلط زبان آموزان این است که ریدینگ جنرال از ریدینگ آکادمیک ساده تر است. شاید از منظر پیچیدگی متون این حرف درست باشد اما باید یادمان باشد که تعداد پاسخ های صحیح شما در آزمون جنرال باید بیشتر از تعداد پاسخ های درست شما در آزمون ریدینگ آکادمیک باشد. برای مثال شما با ۳۰ پاسخ صحیح در ریدینگ آکادمیک به نمره خوب ۷ می رسید حال آن که این تعداد در آزمون جنرال باید ۳۴ باشد. بنابراین، سختی و آسانی را بیخیال شوید و بپسبید به درس خواندن و سایر مقالات و پادکست های سایت ما را فراموش نکنید!

حرف آخر

تیم ایزی آیلتس بخاطر مشاوره ی مهاجرت، با دانشجویان خواهان شرکت در آزمون جنرال بسیاری سر و کار دارد. زن و شوهر های بسیاری که قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارند. ۹۹ درصد آن ها، ریدینگ چنرال خود را به خوبی می زنند و از دوره آیلتس تضمینی ما راضی اند. ان شا الله شما هم چه در آیلتس و چه در زندگی خود، خوشبخت و خوش اقبال باشید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱