زمان بندی بهینه در آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس و اهمیت زمان بندی مناسب

تدریس خصوصی آیلتس

آیلتس چقدر طول میکشد؟ سوال تکراری و البته  حیاتی اکثر زبان آموزان که گروه آموزشی ایزی هم تاکید ویژه ای روی مدیریت زمان در تدریس خصوصی آیلتس داشته است و دارد. اگر استرس داشته باشید احتمالا این آزمون دوست داشتنی عمری برای شما خواهد گذشت اما در حقیقت مدیریت زمان آیلتس بسیار ساده تر از چیزی است که شما تصورش را میکنید. بیایید با هم نگاهی به جدول زمان بندی بیندازیم. دانستن این که چقدر زمان دارید و چگونه باید زمان خود را مدیریت کنید نقش مهمی در از بین بردن فضای کمی افسانه گونه آزمون خواهد داشت. مقاله جذاب استاد برجسته ما آقای علی شیروی را در باب اهمیت زمان بندی به شما پیشنهاد میکنم.

طول آزمون آیلتس، بخش به بخش

از آن جایی که هر بخش از آزمون محدودیت زمانی خاص خودش را دارد مهم است که شما هم با دیدی کامل وارد جلسه شوید و برای هر بخش از آزمون به طور مشخص و معین برنامه زمانی داشته باشید.

زمان بندی لیسنینگ

بخش لیسنینگ آزمون حدود ۳۰ دقیقه خواهد بود. در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال شما به ۴ بخش مختلف گوش خواهید داد. برای اطلاعات دقیق تر این مقاله را مطالعه کنید. فراموش نکنید که در انتهای آزمون به شما ۱۰ دقیقه زمان اضافه داده خواهد شد برای این که جواب های خود را وارد پاسخ نامه کنید

زمان بندی ریدینگ

میرسیم به ریدینگ که اصلی ترین چالش بسیاری از ایزی آیلتسی ها و در عین حال تمرکز اصلی ما در تدریس خصوصی آیلتس به خصوص در دوره آیلتس اکسپرس است. در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال شما ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت، اما پراکندگی و توزیع این زمان با توجه به ماژول امتحانی متفاوت است.

در آزمون آکادمیک شما با ۳ متن طولانی به سبک نوشته های دانشگاهی روبرو خواهید شد. در آزمون جنرال اما، متن های کوتاه تری در انتظار شما خواهند بود. ۲ متن کوتاه که اصولا درباره موضوعات مهاجرتی مانند کاریابی و آشنا شدن به فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان است، دو متن کوتاه که درباره موضوعات مرتبط با کار است و فقط یک متن طولانی مانند آزمون آکادمیک که برای اکثر زبان آموزانی که اهداف مهاجرتی دارند بسیار دشوار است. در متن های کوتاه برای هر متن حدود ۱۰ دقیقه زمان خواهید داشت و در نهایت ۲۰ دقیقه برای متن طولانی تر پایانی.

زمان بندی رایتینگ آیلتس

و در نهایت رایتینگ. در هر دو آزمون جنرال و آکادمیک شما ۱ ساعت وقت خواهید داشت و در هر دو ماژول هم شما باید ۲ تسک مختلف را به پایان برسانید. تسک ۱ در آزمون جنرال از شما خواهد خواست که یک نامه اداری یا دوستانه بنویسید که به طور مفصل در این مقاله به آن پرداخته شده است. در تسک ۱ آزمون آکادمیک اما شما باید یک گزارش علمی بر اساس اطلاعات آماری ای که در صورت سوال داده میشوند بنویسید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تسک ۱ آکادمیک به این مقاله مراجعه کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که برای هر دو ماژول برای تسک ۱ شما ۲۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

تسک ۲ در هر دو آزمون یکسان خواهد بود و شما ۴۰ دقیقه زمان خواهید داشت تا راجع به یک موضوع عمومی مانند کار، خانواده، محیط زیست یا موضوعاتی از این دست یک انشا بنویسید. انشایی که باید حدود ۲۵۰ کلمه باشد. خاطرتان باشد که در آزمون به شما مجموع یک ساعت زمان داده خواهد شد تا هم تسک و هم تسک ۲ را به پایان ببرید. پس بسیار هوشمندانه عمل کنید و بلافاصله پس از پایان ۲۰ دقیقه شروع کنید به نوشتن تسک ۲٫

در نهایت باز هم اشاره میکنم به این نکته که آزمون اسپیکینگ آیلتس در روز جداگانه ای برگزار خواهد شد و در مورد زمان بندی این بخش آزمون هم به طور مفصل در مقاله های بعدی بحث خواهیم کرد.

 

حرف آخر

استیو وازنیاک یکی از ۲ بنیان گذار اصلی کمپانی Apple همیشه به ساده ترین چیزها بیشترین توجه را داشت. از زندگی این مرد افسانه ای که زندگی همه ما را برای همیشه تغییر داد درس بگیریم و به جزییات به ظاهر ساده اهمیت دهیم.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱