سوالات تکراری آیلتس ؛ از افسانه تا واقعیت!

سوالات آیلتس تکرار میشوند؟ احتمالا بله!

فرض کنید همه سوالات آیلتس را قبلا دیده بودید و با آرامش و فراغ بال! در جلسه آزمون حضور پیدا میکردید. ایده آل میشد، نه؟

خب در یک حالت طبیعی وقتی در حال مکالمه با شخصی دیگر هستید همیشه این شانس را دارید که از او بخواهید سوال را دوباره تکرار کند و بدون تردید شما هم با تمرکز بهتری پاسخ خواهید داد. خب برای سوالات آیلتس هم تقریبا همین روند و فرایند طبیعی وجود دارد. تفاوت این است که در این آزمون شما این شانس را نخواهید داشت که سوالی را دوباره بشنوید و همه فرصت شما محدود خواهد بود به سوالات استاندارد آزمون که از قبل منتشر شده اند و شانس تکرار این سوالات وجود دارد. سوالاتی که بخشی بزرگ از فاز پایانی دوره آیلتس خصوصی ایزی آیلتس را هم تشکیل میدهند.

آیا سوالات اسپیکینگ تکرار میشوند؟ بله، اگر شما بخواهید!

اجازه بدید راز کوچکی را با شما در میان بگذارم. رازی که به نظر میرسد بسیاری از زبان آموزان از آن آگاه نیستند. شما میتوانید از اگزمینر بخواهید که سوالها را برای شما تکرار کند. فراموش نکنید که این شانس طلایی محدودیت دارد و شما فقط یک بار میتوانید بخواهید که سوالی برایتان تکرار شود و آنهم فقط یک بار. یکی از بهترین مقالات ما در مورد سوالات آیلتس در بخش اسپیکینگ آیلتس ما دقیقا به همین موضوع میپردازد که اصولا خیلی نباید نگران سوالات دشوار باشید.

آیا سوالات لیسنینگ هم تکرار میشوند؟

سوالات آیلتس در بخش لیسنینگ تکرار نمیشوند، هرچند در نهایت خیلی هم لازم نیست که سوالات تکرار شوند. و این هم به این دلیل است که سوالات لیسنینگ نوشتاری هستند یعنی شما این شانس را دارید که سوالات را دوباره و چند باره بخوانید. بخش غمگین قضیه اما آنجاست که Audio مربوط به لیسنینگ فقط و فقط یکبار تکرار میشد و این به معنی آن است که شما باید قبل از این که سوالات را گوش کنید تقریبا همه سوالات را خوانده باشید و بدانید که در انتظار چه چیزی هستید. استفاده از روش جذاب PDM برای پاسخگویی به سوالات آیلتس در بخش لیسنینگ بسیار موثر خواهد بود.

چقدر شانس این هست که سوالات واقعی همان سوالات کتابهای کمبریج باشند؟

فرض کنید که در جلسه آزمون هستید و سوالاتی که با آنها مواجه میشوید دقیقا همان سوالاتی هستند که قبلا در یکی از منابع رسمی آزمون آنها را دیده اید. چقدر باحال میشد، نه؟

ولی سوال این است که اصولا شانس این هست که سوالات آیلتس واقعی و سوالات امتحانی یکسان باشند؟ بله، یه جورایی هست!

خیلی هم امیدوار نباشید اما. یادتان باشد که سوالات Reading و listening که در آزمون واقعی با آنها مواجه خواهید شد بدون تردید از همه سوالاتی که تا به حال دیده اید متفاوت خواهند بود. تردیدی در این مساله نیست.

اما در بخش اسپیکینگ ممکن است خوش شانس شوید! سوالاتی که در بخش اسپیکینگ وجود دارند دامنه محدودی دارند. به هر حال سوالاتی که در بخشهای مختلف پرسیده میشوند محدود هستند و نمیتوان از سازمان برگزار کننده انتظار طراحی بینهایت سوال برای آزمونهای مختلف را داشت. اگر شما هم مانند بسیاری از زبان آموزان دوره فشرده آیلتس اکسپرس ما تعداد زیادی از سوالات آزمون را از قبل با استادتان تمرین کرده باشید بدون تردید بخشی از این سوالات در روز آزمون تکرار خواهند شد.

در مورد رایتینگ تسک ۲ هم تقریبا داستان مشابهی حاکم است. محدوده سوالاتی که در روز آزمون خواهید دید محدود خواهد بود و دقیقا به همین دلیل است که باید از قبل در مورد دامنه محدود سوالات مختلف تاپیک واژه های مختلفی را فرا گرفته باشید.

حرف آخر

جانمایه همه این حرفها اما شاید این جمله باشد ” هوای امروز آفتابی است شک نکنید که فردا هم خیلی متفاوت نخواهد بود.”

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱