بهترین منابع آیلتس سال ۲۰۱۷ و فراتر!

فرض کنید فردا آیلتس دارید. بزرگترین آرزوی شما چیست؟ بدون تردید این که بدانید فردا با چه سوالاتی مواجه خواهید شد. خب حالا که میدانید این گزینه وجود ندارد بهترین استراتژی ممکن آگاهی از سوالات اخیر آیلتس است. اما آیا این سوالات لزوما به نفع شما عمل خواهند کرد؟ با ما همراه باشید.shutterstock_339411866مراقب تبلیغ های فریبنده باشید

اگر در سطح اینترنت دوست داشتنی در پی سوالات اخیر آیلتس بوده باشید ( که اگر نزدیک امتحان هستید و هنوز به اهمیت این سوالات پی نبرده اید باید عرض کنم که جایی از کارتان اشتباه است یا بوده است!) با انبوهی از وب سایت هایی مواجه خواهید شد که قصد دارند با ارائه سوالات اخیر آیلتس شما را به اپرا هاوس معروف سیدنی نزدیک تر کنند. چه چیزی بین این وب سایت ها مشترک است؟

هیچ کدام از آن ها وب سایت رسمی آیلتس نیستند!

سازمان های رسمی برگزار کننده آزمون سیاست یکسانی را در مورد سوالات اخیر آیلتس دارند: انتشار آن ها ممنوع است!

پس سوالی که مطرح میشود این است که این سوالات دستپخت چه کسی است و سوال مهم تر این که آیا این سوالات قابل اطمینان هستند یا خیر؟

وبسایت های فراوانی وجود دارند که ادعا میکنند سوالات مثلا سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۶ را در اختیار شما قرار میدهند. مشکل کجا است؟

این وب سایت ها به ندرت میتوانند ثابت کنند که این سوالات در واقع سوالات اخیر آیلتس هستند.

تا جایی که به ما مربوط میشود این سوالات میتوانند زاییده تخیلات وحشی مسئول وب سایت باشند.

احتمالا میتوانید سوالات اخیر آیلتس را پیدا کنید، اما بازهم حواستان باشد!

خب واضح است که قابل اطمینان ترین منبع سوالات اخیر آزمون افرادی هستند که اخیرا در آزمون شرکت کرده اند. فروم های بسیاری وجود دارند که افراذی که اخیرا در آزمون شرکت کرده اند سوالات اخیر آیلتس را با دیگران به اشتراک میگذارند.

علاوه بر این وب سایت ها و وبلاگ هایی وجود دارند که خوانندگان خود را تشویق میکنند که سوالات آزمون خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. با این حال گروه آموزشی ایزی آیلتس از زبان آموزان خود چنین درخواستی را نمیکند و نخواهد کرد.

اما چرا؟ دو دلیل عمده.

از همه مهمتر، اگر دانش آموزان ما سوالات آزمون خود را با دیگران به اشتراک بگذارند آن ها در واقع نمره آزمون خود را ریسک میکنند. سازمان های رسمی برگزارکننده آیلتس قوانین سخت گیرانه ای در این زمینه دارند که زبان آموزان را از به اشتراک گذاشتن سوالات اخیر آزمون منع میکند. اگر دانش آموزان این قوانین را زیر پا بگذارند نه تنها نمره آزمون آنها لغو خواهد شد بلکه ممکن است با مشکلات قانونی دیگری هم مواجه شوند.

دلیل ساده دیگری هم وجود دارد. برای این که سوالات اخیر آیلتس قابل اطمینان باشند افراد باید حافظه تصویری فوق العاده ای داشته باشند. شاید اگر شلدون کوپر معروف سریال بیگ بنگ در آیلتس شرکت میکرد سوالاتی که او با شما به اشتراک میگذاشت قابل اطمینان بودند اما اکثر زبان آموزان به قدری تحت تاثیر استرس آزمون قرار دارند که بعید است بتوانند همه سوالات را به خوبی به حافظه بسپارند.

خبر خوب ؛ شما نیازی به سوالات اخیر آیلتس ندارید!

تاپیک های رایتینگ امسال؟! بیخیالشان شوید!

نکته خوب و قابل توجه درباره آیلتس این است که تغییرات در این آزمون به کندی رخ می دهند. همانطور که می بینید، تغییرات در موضوعات رایتینگ آیلتس طی چندین سال پیش هیچ تغییر عمده ای نکرده اند. بنابراین، شما با خواندن نمونه تاپیک های سال های پش هم می توانید به خوبی برای امسال آماده شوید. همان تاپیک های قدیمی که در کتاب های کمبریج و یا در وبسایت های رسمی آیلتس آمده اند، برای آمادگی شما بسیار مناسب اند.

حرف آخر

خود را برای آزمون آماده کنید و سوالات اخیر را فراموش کنید. به آمادگی خود مومن باشید و خیلی به حاشیه ها نپردازید. آیلتس یک آزمون استاندارد است. شما هم استاندارد برای آن آماده شوید.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱