قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید؟ میدانید چه نمره آیلتسی لازم دارید؟

نمره آیلتس کانادا دقیقا چند باید باشد؟ سوالی رایج بین گروه یزرگی از زبان آموزان ما. برخلاف سیستم صفر و یک دولت استرالیا که فقط حداقل نمره ۷ یا ۸ به شما برای مهاجرت نمره ای اضافه خواهد کرد(نمره ۶ صفر امتیاز دارد و هیچ امتیازی به شما نخواهد داد) دولت کانادا سستم متعادل تری را برای فرایند مهاجرت در نظر گرفته است که تقریبا همه مهاجران از این سیستم نمره ای خواهند گرفت و در صف متقاضیان برای مهاجرت قرار خواهند گرفت. بسیاری از زبان آموزان گروه ایزی که در دوره مستر شرکت میکنند خود را برای اهداف مهاجرتی کانادا آماده میکنند.  برای این که با سیستم نمره دهی دولت کانادا بیشتر آشنا شوید با ما همراه شوید. نمره آیلتس کانادا

نکته ای که درباره سیستم اکسپرس اینتری باید به یاد داشته باشید که مجموع نمرات شما به عنوان ملاک عملکرد پرونده مهاجرتی شما شناخته خواهد شد. در این سیستم برای نمره زبان معیاری به نام CLB که مخفف Canadian Language Benchmark است تعریف شده و ۱۰ سطح متفاوت نمره زبان بر اساس این سیستم در نظر گرفته شده اند. اما این که CLB چگونه به نمره آیلتس تبدیل میشود و سطوح مختلف چه نمره ای به شما اضافه خواهند کرد در ادامه این نوشته بررسی خواهند شد.

CLB 10

خب در واقع این بالاترین سطح زبانی است که دولت کانادا مد نظر دارد. در این جدول ساده میتوانید ببینید که CLB 10 معادل چه نمره هایی در آزمون آیلتس جنرال است.

Listening Reading Writing Speaking
CLB 10 ۸٫۵ ۸ ۷٫۵ ۷٫۵

واضح است که بسیاری از اساتید هم به سختی همچین نمره ای را به دست می آورند اما در همین سال ۹۵ دو نفر از شاگردان گروه ایزی موفق شدند به CLB 10 برسند که نمره آیلتس فوق العاده ای بود.

با CLB 10 چند امتیاز خواهید گرفت؟

برای افراد مجرد با این نمره آیلتس کانادا ۳۴ امتیاز تعلق خواهد گرفت و برای افراد متاهل ۳۲ امتیاز. در ماه فوریه ۲۰۱۷ کمترین نمره مورد پذیرش برای برنامه اکسپرس اینتری ۴۴۱ امتیاز بوده است واضح است که ۳۴ امتیاز فقط از نمره زبان کمک بزرگی به شما خواهد بود.

CLB 9

دومین سطح نمره آیلتس کانادا است که برای بسیاری از زبان آموزها به دلیل نمره بالای لیسنینگ مورد نیاز دست یافتنی نیست هرچند در این مورد هم بسیاری از زبان آموزان ایزی آیلتسی ها موفق به رسیدن به این سطح شده اند.

Listening Reading Writing Speaking
CLB 9 ۸ ۷ ۷ ۷

با CLB 9 چند امتیاز خواهید گرفت؟

در صورتی که به این سطح زبان برسید و مجرد باشید ۳۱ امتیاز دریافت خواهید کرد و در صورت متاهل بودن ۲۹ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. بنابر برخی آمار غیر رسمی کمتر از حدود ۸ درصد متقاضیان مهاجرت به این نمره میرسند.

CLB 8

یکی از رایج ترین و دست یافتنی ترین نمره ها برای متقاضیان مهاجرت به کانادا.

Listening Reading Writing Speaking
CLB 8 ۷٫۵ ۶٫۵ ۶٫۵ ۶٫۵

شاید نمره ۷٫۵ در بخش لیسنینگ کمی دست نیافتنی به نظر برسد اما یادتان باشد که بیش از ۳۰ درصد داوطلبان در آزمون آیلتس نمره ۷٫۵ کسب کرده اند. فقط کافی است بدانید که چه منابعی را چگونه باید مطالعه کنید. بخش لیسنینگ وب سایت ما کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

با CLB 8 چند امتیاز خواهید گرفت؟

خب از آنجایی که بین این سطح نمره و سطوح ۹ و ۱۰ تفاوت بزرگی وجود دارد تعجبی هم ندارد که برای این سطح نمره آیلتس کانادا افراد مجرد و متاهل به ترتیب ۲۳ و ۲۲ امتیاز خواهید گرفت.

CLB 7

یکی از پایین ترین سطوح CLB که امتیاز قابل قبولی به پرونده مهاجرتی شما اضافه خواهد کرد.

Listening Reading Writing Speaking
CLB 7 ۶ ۶ ۶ ۶

همان طور که در این جدول هم ملاحظه میکنید حداقل نمره ۶ در هر ۴ مهارت شما را به سطح CLB 7 خواهد رساند.

با CLB 7 چند امتیاز خواهید گرفت؟

برخلاف دولت استرالیا که برای نمره حداقل ۶ هیچ امتیازی به شما نخواهد داد دولت کانادا برای افراد مجرد و متاهل با این سطح زبان به ترتیب ۱۷ و ۱۶ امتیاز میدهد. امتیازهایی که شاید خیلی بالا نباشند اما در مقایسه با صفر امتیاز دولت استرالیا بهتر و امیدوارکننده تر هستند.

CLB 6 و پایین تر

برای این سطوح برنامه ریزی نکنید چون در بهترین حالت به شما ۸ یا ۹ امتیاز خواهند داد که نمرات ناچیزی هستند و کمک بزرگی در راه مهاجرت به شما نخواهند کرد. همان طور که بسیاری از زبان آموزان ما به سطوح خوبی برای پرونده مهاجرت کانادا رسیده اند شما هم بدون تردید میتوانید به این سطوح دست پیدا کنید.

حرف آخر

مطالعات بسیاری کانادا را در بین ۵ کشور برتر دنیا برای زندگی قرار میدهند. کشوری که فرصت های مهاجرتی متعددی را در اختیار مردم سرتاسر دنیا قرار میدهد. نمره آیلتس دغدغه بزرگی نیست. ما کنارتان هستیم و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به نمره مورد نظرتان خواهیم رساند.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱