3 سوال حیاتی آیلتس

نکات مهم آیلتس ؛ ۳ سوال حیاتی!

در ادامه میتوانید پاسخهای من به ۳ مورد از رایجترین سوالهای دانشجویانم را ببینید. سوالاتی که مطمئنم حاوی نکات مهم آیلتس برای شما هم هستند.

نکات مهم آیلتس           

            ۱٫ درسته که نمیتونیم از واژه هایی مثل “would” و “could” در نوشتن استفاده کنیم چون این واژه ها عدم قطعیت را نشان میدهند؟

خب ورژن خیلی ساده جواب به این سوال “نه” هست. اونم یه “نه” از نوع خیلی قاطعانه. به علاوه اصولا گفتن این جمله که واژه هایی مثل “would” و “could” به یک نوشته عدم قطعیت میبخشند درست نیست. در بسیاری از نمونه سوالهای رایتینگ هم استفاده از این واژه ها را به وفور میتوانید مشاهده کنید.

          ۲٫ چند بار میتونیم یه واژه رو تو انشاهامون تکرار کنیم؟

خب این از اون سوالای به شدت رایج و عجیبه که شاید نشه هیچ جواب واحد و ثابتی بهش داد. در بسیاری از موارد سوال شامل یک واژه کلیدی است که باید در جواب هم تکرار کرد. مثلا فرض کنید سوالی در مورد Homework وجود دارد. خب شاید به سختی بشه جایگزینی برای این واژه پیدا کرد. شما را به خدا! سعی نکنید از واژه هایی مانند “study done outside school” استفاده کنید! استفاده از همچین ترکیب واژگانی نه تنها کمکی به نمره شما نخواهد کرد بلکه بدتر به نمره شما آسیب خواهد زد چون این عبارت اصلا طبیعی نیست. نکته مهم استفاده از ایده هایی است که حول این سوال در مورد مثبت و منفی Homework میتوانید بنویسید. در واقع این یکی از نکات مهم آیلتس است که کمتر استادی به شما گوشزد خواهد کرد.

        ۳٫ اگر من از ایده های شما که در کلاس یاد گرفتم استفاده کنم مصداق دزدی ادبیه و نمره از دست خواهم داد؟

نه، اصلا. اون چیزی که شما سر کلاس از ما یاد میگیرید زاییده ذهن سرشار ما نیست که. آنها عباراتی هستند که شما در بسیاری از محتواهای دیگر دیده اید و ما صرفا این واژه ها را در یک قالب جدید به شما آموزش میدهیم. حتی اگر آنقدر توانایی ذهنی داشته باشید که بتوانید بخشی از نوشته های من را به خاطر بسپارید بازهم نمره خوبی خواهید گرفت. تنها حالتی که کسی شما را به تقلب متهم خواهد کرد حالتی است که شما از یک ابزار الکترونیکی استفاده کنید یا برگه تقلب با خودتان ببرید.

امیدوارم که بخشی از این نکات مهم آیلتس راهگشای شما در ادامه مسیر باشد.

حرف آخر

بازهم تاکید میکنم روی نگرش کمی متفاوت و ساختار شکنانه ایزی آیلتس که شاید خیلی هم مطلوب بسیاری از شاگردان ما باشد. نگرشی که بیشتر از هر چیزی بر پایه افزایش سطح دانش دانش آموزان در فضایی سازنده است. شما در نهایت باید بدانید که تنها چیزی که نمره شما را بهبود خواهد داد همین واژه هایی خاص هر موضوع هستند که استفاده میکنید.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱