ارزان آیلتس بدهید، یک مطالعه موردی

هزینه آزمون آیلتس ۲۰۱۶ ؛ چگونه هزینه ها را کم کنیم؟

 

حتما میدانید که هزینه آزمون های بین المللی مانند تافل، آیلتس یا PTE در سرتاسر دنیا ثابت نیست و بستگی به کشوری که در آن آزمون میدهید تفاوت میکند. برای نمونه کافی است بدانید که اگر در ایران مثلا تافل دهید هزینه ای ۲۱۵ دلاری خواهید پرداخت در حالی که همین آزمون در آلمان برای شما ۲۴۵ دلار هزینه خواهد داشت و ژاپنی ها ۲۳۵ دلار برای این آزمون میپردازند. اما هزینه آزمون آیلتس ۲۰۱۶ به چه صورت بود و مهم تر این که شما چگونه میتوانید هزینه ها را کاهش دهید.

خب حتما میدانید که در سال های اخیر آزمون آیلتس محبوبیت بسیاری به دست آورده است؛ تبلیغات گسترده و البته رویکرد باز دانشگاه های آمریکا نسبت به این آزمون مهم ترین دلایل محبوبیت روزافزون آیلتس به شمار میروند. اما چیزی که در مورد هزینه های آزمون آیلتس ۲۰۱۶ و البته ۲۰۱۷ باید بدانید.

از ۷۰۰ به ۹۵۰ هزار تومان

خیلی دور نیست روزهایی که با ۷۰۰ هزار تومان میتوانستید در آزمون آیلتس شرکت کنید. اما طبق اعلام سازمان سنجش این هزینه ها به ۹۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده اند. بد نیست بدانید که اگر مثلا در استرالیا آیلتس بدهید حدود ۳۳۰ دلار باید بپردازید که با دلار حدود ۳۰۰۰ تومانی استرالیا چیزی حدود ۹۹۰ هزار تومان خواهد شد. در آمریکا اما قصه جالب تر است. در این کشور قیمت ثابتی وجود ندارد و هزینه های آزمون بین ۲۱۵ تا ۲۴۰ دلار نوسان دارند. یعنی در شهرهای مختلف و در سنترهای مختلف هزینه های متفاوتی را خواهید پرداخت، به همین دلیل است که بسیاری از زبان آموزانی که در آمریکا آزمون میدهند به دنبال بهترین قیمت میگردند. بهترین توجیهی که برای این تفاوت هزینه ها میتوان پیدا کرد اما هزینه های مختلفی است که سنترها میپردازند. واضح است که هزینه های زندگی و البته مدیریت یک سنتر آیلتس در نیویورک در مقایسه با شهر کوچک اوماها بسیار متفاوت هستند. در کشور ما هم با توجه به افزایش قیمت دلار سازمان سنجش تغییراتی را برای هزینه آزمون آیلتس ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ اعلام کرده است. خوشبختانه در ایران هزینه آزمون آیلتس ۲۰۱۶ در همه سنترها یکسان بود و امید میرود که این روند در سالهای آتی هم ادامه پیدا کند.

هزینه های اضافی

بسیاری از ایزی آیلتسی های عزیز قبل از آشنایی با تیم ما متاسفانه مسیرهایی را برای خرید آزمون آیلتس طی کرده اند که در نهایت چیزی سرخوردگی و ضرر مالی برای آن ها در پی نداشته است. هزینه هایی که حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان هستند و در همه موارد با شکست مواجه شده اند. همان طوری که سازمان رسمی برگزارکننده آزمون بارها اعلام کرده است شانس تقلب در این آزمون وجود ندارد. خب پس یکی از هزینه هایی که میتوانید از لیست هزینه ها خط بزنید هزینه خرید آیلتس است.

اما جالب است که بدانید بسیاری از زبان آموزان عزیز تجربه شرکت در چند آزمون آیلتس را دارند، چیزی که واقعا ضرورت ندارد. در واقع به خاطر داشته باشید که تا وقتی استاد آیلتس شما از آمادگی ۱۰۰% شما برای شرکت در آزمون اطمینان نداشته باشد نباید در آزمون شرکت کنید؛ و با این تکنیک ساده ۹۵۰ هزار تومان پول پس انداز کنید. شرکت در آزمون صرفا به بهانه آشنایی با فضا و لهجه لیسنینگ و سایر موارد صرفا ضرر مالی جبران ناپذیری برای شما خواهد بود. پس آزمون ندهید مگر این که به آمادگی خود کاملا ایمان دارید. از کتابهای کمبریج برای آشنایی بیشتر با فضای آزمون کمک بگیرید که با قیمت حدود ۶ هزار تومان در دسترس شما هستند.

و در نهایت یادتان باشد که برای موارد زیر باید جریمه بپردازید

  1. تغییر ماژول آزمون از آکادمیک به جنرال یا بالعکس : ۲۴۰ هزار تومان( حداقل ۳۶ روز قبل از امتحان)
  2. کنسل نمودن آزمون: ۲۴۰ هزار تومان ( حداقل ۳۶ روز قبل از آزمون)

حرف آخر

بلندپرواز باشید، ۹۵۰ هزار تومان ممکن است هزینه زیادی به نظر برسد اما در برابر لذت محض قدم زدن در غروب های تابستانی سیدنی عدد ناچیزی است. به سیدنی فکر کنید، ما کنارتان هستیم.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱