همه چیز درباره روز آیلتس

درباره روز آزمون چه چیزهایی را باید در کلاس آیلتس یاد بگیرید؟

در این مقاله کوتاه قصد داریم کلیاتی درباره روز آزمون با شما کار کنیم. این ها عینا نکاتی هستند که معمولا در جلسات انتهایی کلاس آیلتس و در دوره آیلتس اکسپرس با زبان آموزان در کلاس کار می شود. خواندن این چند خط ساده می تواند کمک بزرگی در راستای هر چه بهتر انجام دادن آزمون آیلتس شما باشد. یادتان نرود که این آزمون، چیزی فراتر از صرف مهارت زبان شماست و شما باید کاملا بر روان خود مسلط بوده، آزمون را به خوبی شناخته و در روز آزمون آیلتس ، به هیچ عنوان استرس نداشته باشید و همه نکات برای شما قابل پیش بینی باشد.

هفته قبل از آزمون:

مکان و زمان شروع آزمون را حتما چک کنید و از مسیر رسیدن به آزمون مطمین شوید. ما همیشه در جلسه آخر کلاس آیلتس به بچه ها سفارش می کنیم با تاکسی (آژانس) به آزمون بروند تا مشکلات ناگهانی مانند جای پارک و تصادف و … مشکل ساز نشود.

یادتان باشد که آدرس آزمون کتبی با آدرس مکان مصاحبه معمولا متفاوت است. چه بسیار شاگردانی که در روز آزمون کتبی به همان محل آزمون مصاحبه رفته بودند و با کلی استرس و با عجله بعد از فهمیدن موضوع خودشان را به محل آزمون کتبی رسانده بودند و طبیعی است که در آزمون کتبی با آن همه استرس عملکرد مناسبی هم نداشته اند.

در روز آزمون:

باید حتما به موقع برسید. تحویل کیف و موبایل و … زمان بر است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که بموقع برسید و الا شانس ورود به آزمون را از دست خواهید داد. ترجیحا موبایل و کیف دستی با خودتان همراه نبرید. صف های تحویل و بازپس گیری این موارد بسیار طویل و سخت است.

زمان بندی:

مجموع آزمون دو ساعت و چهل دقیقه است و معمولا تا سه ساعت طول می کشد. هیچ زنگ تفریحی در این وسط وجود ندارد. حتما صبحانه کامل بخورید چون شما در طول آزمون نیاز به گلوکز خواهید داشت تا ذهنتان در کوران این سه ساعت قند و انرژی کم نیاورد. برای آزمون هم چند شکلات کوچک و آب به همراه داشته باشید.

کارت هویت و عکس:

ماموران بازرسی در روز آزمون هویت شما را با استفاده از پاسپورت یا کارت ملی چک می کنند. از بردن کارت احراز هویت خود اطمینان حاصل کنید. همچنین، در بعضی از سنتر های آزمون، نیاز به ارایه دو عکس جدید از خودتان خواهید بود.

 

حرف آخر : ما معمولا در کلاس آیلتس های ایزی، تمامی نکات را با بچه ها تمرین می کنیم و از فهمیدن حتی کوچکترین موارد اطمینان حاصل می کنیم. پس نگران نباشید چون تمامی موارد با شما کار خواهد شد!

حرف آخر

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱