افسانه هایی که در کلاس آیلتس های الکی به شما یاد می دهند

پنج اطلاعات غلطی که استادهای الکی کلاس آیلتس به شما می گویند:

کلاس آیلتس

  • شما باید در آیلتس با لهجه بریتیش حرف بزنید.

اگر استادی به شما چنین چیزی گفت حتما و با سرعت از دستش فرار کنید. شما نه تنها در اسپیکینگ بلکه در رایتینگ هم مجازید از اسپلینگ های امریکن و بریتیشن استفاده کنید و هیچ محدودیتی در لهجه و اسپیکینگ شما وجود ندارد.

 

  • شما نباید در رایتینگ یا مصاحبه از خودتان اطلاعات غلط بدهید.

این هم یکی از دروغ های بزرگ است. اگزمینرها اصلا کاری به صحت گفته های شما و اطلاعات شما ندارند. بلکه صرفا جواب شما از منظر زبان و گرامر و لغات و مسایل مربوط به زبان برای آن ها اهمیت دارد. ما در کلاس آیلتس های ایزی همیشه بر این مطلب تاکید کرده ایم.

 

  • شما باید در هنگام پخش لیسنینگ، نت برداری کنید!

این نکته هم بسیار غلط است و ما بارها در کلاس آیلتس هایمان به آن اشاره کرده ایم. در روز آزمون شما به هیچ عنوان وقتی برای نت برداری در هنگام پخش لیسنینگ ندارید!

 

  • شما باید از لغات خیلی سطح بالا و ساختارهای پیچیده در اسپیکینگ و لیسنینگ استفاده کنید.

اتفاقا به نظر اساتید ما، شما نباید به صورت مصنوعی و خیلی بی رویه از لغات پرطمطراق استفاده کنید چرا که شک اگزمینر بر می انگیزانید. در اسپیکینگ، شما تنها در بخش سوم احتیاج به لغات آکادمیک خواهید داشت. در رایتینگ هم صرفا در مقاله تسک ۲ آکادمیک و آن هم نه به صورت بی رویه استفاده از لغات آکادمیک می تواند مثمر ثمر باشد که ما چند و چون آن را معمولا در کلاس آیلتس های ایزی به بچه ها گوشزد می کنیم.

 

  • در رایتینگ تسک یک باید همواره چهار پاراگراف استفاده کنید.

این هم دروغ بزرگ دیگری است. اساتید بی تجربه دوست دارند شاگردانشان را هم از زیر دستگاه کپی رد کنند چرا که خلاقیت لازم برای تدریس کامل دروس را ندارند. در رایتینگ تسک یک نیازی نیست حتما با فرمت چهار پاراگرافه مطالب خودتان را بنویسید. لطفا مقالات رایتینگ ما را از دست ندهید!

 

نکته:

ما هم قطعا ایراداتی داریم که همه روزه در صدد رفع آن هاییم. اما، در این آشفته بازار زبان، خواهش ساده ما این است که کلاس آیلتس خود را پس از تحقیقات زیاد انتخاب کنید و در انتخاب آن وسواس داشته باشید چرا که جدا از جیبتان، کلاس آیلتس غلط می تواند به زمان و به اهداف آینده تان نیز صدمات جدی وارد کند !

حرف آخر

حرف بیشتری برای گفتن نیست. همانطور که بارها و بارها گفته ایم، بچسبید به درس و مشقتان و این آیلتس لعنتی را در سال جدید بگیرید و بروید دنبال آرزوهایتان.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

ایشان در آزمون آیلتس آکادمیک بهمن ماه ۹۵ موفق به کسب نمره ۸٫۵ شده اند.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱