کلیات آزمون : رایتینگ

کلاس آیلتس و بیان کلیات رایتینگ

kolliate-writing

در کلاس آیلتس  ایزی ، یکی از نکات مثبت این است که استاد می تواند به خوبی روی مساله رایتینگ و همچنین تصحیح دقیق رایتینگ دقت کند. در این مقاله قصد بر این داریم که کلیات آزمون رایتینگ را برای شما بازگو کنیم.

 

زمان بندی :

کلاس آیلتس

آزمون رایتینگ در آیلتس ، همیشه بعد از دو آزمون لیسنینگ و ریدینگ برگزار می شود و یک ساعت به طول می انجامد. ۲۰ دقیقه اول آن به تسک ۱ و ۴۰ دقیقه بعدی آن به تسک ۲ اختصاص می یابد.

 

رایتینگ آکادمیک:

کلاس آیلتس

در رایتینگ آکادمیک ، تسک ۱ ، باید گزارشی باشد از یک تصویر گرافیکی ارایه شده به شما ، که معمولا به صورت گراف یا چارت خواهد بود. تسک ۲ ، مقاله ای خواهد بود که باید در ۴۰ دقیقه کامل شود و ارزش بیشتری از تسک ۱ خواهد داشت.

 

رایتینگ جنرال:

کلاس آیلتس

در رایتینگ جنرال ، تسک ۱ باید نامه ای باشد بر پایه موضوعی که به شما داده می شود. تسک ۲، تقریبا مانند همان مقاله ای است که در رایتینگ آکادمیک باید بنویسید.

 

نکات ویژه  :

  • سوال را با دقت بخوانید و زیر کلمات مهم خط بکشید. یادتان نرود که هدف اصلی شما از رایتینگ task response یا پاسخگویی به سوال است.
  • زود شروع به رایتینگ نکنید. ابتدا فکر کنید و برنامه ریزی کنید. اگر زود شروع کنید، ممکن است تا اواسط رایتینگ برسید و بفهمید سوال را درست نفهمیده اید. در تدریس خصوصی آیلتس ، همواره تاکید می کنیم که دست کم پنج دقیقه را صرف فکر کردن و برنامه ریزی بکنیم.
  • تعداد حداقل لغات را رعایت کنید. برای مقاله باید حداقل ۲۵۰ لغت و برای تسک ۱ (نامه یا گزارش ) حداقل ۱۵۰ کلمه باید بنویسید.
  • تعداد کلمات استاندارد بنویسید و در نوشتن زیاده روی نکنید. هرچه بیشتر بنویسید ، بیشتر احتمال دارد که غلط بنویسید و بیشتر احتمال دارد که زمان کم بیاورید. ما همواره در تدریس خصوصی آیلتس به بچه ها توصیه می کنیم که برای مقاله ۲۸۰ کلمه و برای تسک یک ، ۱۸۰ کلمه بنویسید.
  • هرگز سوال را در نوشته خود کپی نکنید. اگر عینا تاپیک را در اول نوشته خود کپی کنید، ممکن است آن خطوط از تعداد کلمات شما کم شود و مثلا ۲۵۰ کلمه شما تبدیل به ۲۳۰ کلمه شود.
  • زمان دشمن شماست. برنامه و یک ساعت مچی داشته باشید.
  • همواره در آخر نوشتن، رایتینگ خود را چک کنید. هر چه قدر هم به رایتینگ خود مطمین باشید، در صورت چک کردن باز هم تعدادی غلط از خودتان پیدا خواهید کرد.

حرف آخر

کلاس آیلتس های ایزی جذاب، مختصر و مفید اند و از کلیات شروع شده و تا جزییات ادامه پیدا می کنند. بنابراین، واقعا عاقلانه ترین کار در این بازار آشفته آموزش آیلتس و کلاس آیلتس های مختلف، پیوستن به کلاس آیلتس ای است که تقریبا تمام جنبه های امر را پوشش می دهد.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱