آیلتس ۷ آسان است !

آیلتس ۷ از آن چیزی که فکر می کنید به شما نزدیک تر است !

آیلتس 7

 • یک هدف واقع گرایانه و قابل دسترس انتخاب کنید :

برای حاصل شدن رضایت ، باید صبور باشید و هدف در دسترسی انتخاب کنید. اگر هدفتان رسیدن به سطح خاصی از آیلتس ، مثلا آیلتس هفت است ، موفقیت تنها با استراتژی و تمرین امکان پذیر است.

آیلتس 7

 • یک استراتژی مدون داشته باشید .

شما می توانید این استراتژی مدون را از مشاورین گروه ایزی آیلتس بگیرید. برای هر چهار مهارت در هر روز برنامه داشته باشید. فقط روی مهارت ضعیف یا قوی خود تمرکز نکنید. بین انجام دادن تمرین ها حتما استراحت کافی داشته باشید.

 • سرعت شخصیتان را افزایش دهید:

در آزمون آیلتس ، زمان بزرگترین دشمن شماست. بچه هایی از شاگردان ما که معمولا در کلاس یا منزل عملکرد خوبی داشته اند معمولا در روز امتحان از سرعت بسیار بالای لیسنینگ یا زمان کم آوردن در آزمون ریدینگ آیلتس بسیار شکایت می کنند. زمان کل برای هر سه مهارتی که در یک روز امتحان خواهید داد دو ساعت و نیم خواهد بود و این زمان همه ی آن چیزی است که شما باید بهترین خودتان را در آن به نمایش بگذارید.

آیلتس 7

 • سرعت خوانش جملاتتان را افزایش بدهید:

هرچه سریع تر و با دقت تر بخوانید ، میزان بیشتری از متن را خواهید خواند و در نتیجه به سوالات بیشتری جواب می دهید. بنابراین ، انجام تمرین از روی کتاب های کمبریج و یا انجام آزمون های آزمایشی می تواند به شما بسیار کمک نماید.

 • حافظه زبانی خودتان را افزایش دهید:

در آزمون های ریدینگ و لیسنینگ حافظه کوتاه مدت نقش بسزایی را ایفا خواهد کرد. مثلا در لیسنینگ آیلتس شما امکان برگشت و شنیدن دوباره را نخواهید داشت بنابراین باید آخرین حدس درستی که در حافظه دارید را سریعا روی کاغد بیاورید.

 • زمانتان را با دقت مدیریت کنید :

در لیسنینگ آیلتس شما تنها یک بار به لیسنینگ گوش فرا خواهید داد. همزمان با شنیدن ، باید سوالات را خوانده و به آن ها جواب دهید . ازین رو ، امکان اتلاف کوچکترین وقتی وجود ندارد. پس از پایان آزمون ، به شما ۱۰ دقیقه وقت می دهند که باز هم باید آن را برای انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه به خوبی مدیریت کنید.

 • قانون طلایی آیلتس :

ما همیشه به ایزی آیلتسی ها می گوییم : “به میمون همان چیزی را بدهید که دوست دارد.” اگر یک میمون موز بخواهد و به او سیب بدهید ، خوشش نمی آید. به عبارت ساده تر ، پاسخ هایتان باید دقیقا همان چیزهایی باشند که از شما پرسیده شده است.

 • دستور سوالات را با دقت بخوانید:

گاهی از شما خواسته می شود که مثلا در آزمون ریدینگ ، جواب های سه کلمه ای بدهید و گاه جواب های دو یا تک کلمه ای. باید حواستان باشد که تمامی جواب ها ، علی السویه یا برابر نیستند.

 • همیشه به مثال ها نگاه کنید :

برخی از بچه ها فکر می کنند خیلی زرنگند و زمانی که مثلا مثالی در لیسنینگ پخش می شود ، آن ها باقی سوالات را مرور می کنند و به مثال توجه نمی کنند. این در صورتی است که طراحان سوال آن مثال را به هزار و یک دلیل آن جا قرار داده اند.

 • از کیوورد های در سوالات بهره بگیرید تا به جواب برسید:

آزمون ریدینگ آیلتس و همچنین در برخی سوالات آزمون لیسنینگ آیلتس به وضوح آزمون واژه گان و دایره ی لغات شماست. بنابراین ، مترادف کلماتی که در سوال آمده است ، حتما می تواند شما را به پاسخ برساند.

 • در پایان آزمون حتما خودتان را چک کنید:
 • حدس هوشمندانه بزنید:

یک حدس هوشمندانه ممکن است برای شما پاسخی درست در پی داشته باشد اما یک جای خالی به هیچ عنوان. براموش نکنید که در آیلتس نمره منفی وجود ندارد بنابراین حتما جاهای خالی را در پاسخنامه پر کنید.

 • چک کنید که جواب هایتان از نظر منطقی و گرامری درست باشد:

جالب است که اگر زبان آموزان دانش گرامری خود را به کار بگیرند ، ممکن است بتوانند پاسخ مناسب برای یک سوال را پیشاپیش حدس بزنند. مثلا در یک جاخالی ممکن است تنها نیاز به یک صفت داشته باشیم. بنابراین می توانیم در متن فقط پاسخ هایی که یک صفت هستند را برای این جای خالی کاندیدا کنیم.

 • فقط یک جواب بدهید:

به طرز باورنکردنی ای باید به شما بگویم که شرکت کنندگان در آیلتس طبق آمار رسمی وبسایت آیلتس ، عادت دارند که در پاسخنامه بیشتر از حد نیاز بنویسند. و دقیقا به همین خاطر است که آیلتس برای پاسخ ها محدودیت قایل شده است. بنابراین سعی کنید حتی المقدور برای پاسخ هایتان تنها یک کلمه را در نظر بگیرید.

 • دیکته کلمات را چک کنید:

در پایان آزمون حتما از دیکته و اسپلینگ کلماتی که در پاسخنامه خود می نویسید اطمینان حاصل نمایید چرا که در صورت اشتباه نوشتن، کل نمره آن سوال را از دست خواهید داد.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱