تاپیک واژه ها و اهمیت شان

ضرورت تدریس خصوصی آیلتس در آموزش تاپیک واژه ها

سوال یکی از شاگردان در یکی از آخرین دوره های آموزش تضمینی آیلتس ذهن من و همکارانم را بسیار مشغول کرد. ابتدا به سوال دقت کنید:

استاد میتونم از واژه هایی مانند Pros and Cons، Leaps and Bounds یا Merits and Demerits استفاده کنم؟

تدریس خصوصی آیلتس

سوالی که مثل این دوست عزیز که در موسسه آفرینش زبان آموخته بودند شاید برای همه شما هم مطرح باشد و احساس کنید میتوانید با این واژه ها نمره بهتری در آزمون کسب کنید. بگذارید خیالتان را راحت کنم، این واژه ها هیچ کمکی به بهبود نمره شما نخواهند کرد.

ابتدا جواب و توضیحات ساده ی ما

در همان روز کلاس برای این که یک بار برای همیشه به شاگردانم در مورد بیهوده بودن این واژه ها توضیح بدهم با یکی از دوستان آمریکایی عزیزم آقای Leonard Wozniak که سالها تجربه آموزش آیلتس را دارند تماسی از طریق Skype برقرار کردیم و سوال را مطرح کردیم. ایشان بعد از این که جند ثانیه ای با بچه ها احوال پرسی کردند به این نکته اشاره کردند که با وجود حدود ۵۰ سال زندگی در آمریکا حتی در بحث های آکادمیک هم از این واژه ها استفاده نکرده اند. اگر ایشون که سابقه اگزمینر بودن را هم دارند از این واژه ها استفاده نمیکنند طبیعتا شما هم باید از این واژه ها دوری کنید.

تدریس خصوصی آیلتس

اما جواب و توضیحات کامل

اصولا مطرح شدن این سوالات نشانه خوبی نیست. اگر در تلاش برای یاد گرفتن کلمه هستید باید روی تاپیک واژه ها تمرکز کنید. اصولا چیزی که برتری تدریس خصوصی آیلتس در مقایسه با سایر روشهای آمادگی آزمون را برجسته میکند نرخ سریعتر فراگیری این واژه ها است. واژه های جنریک مانند کلمات ربط ممکن است در ساختار کلی نوشته شما مهم باشند اما در نهایت نمره شما را بهبود نمیدهند. دقیقا به همین دلیل است که برای واژه های ربط دهنده ترجیح ما این است که از واژه های ساده ای مانند Firstly, Secondly استفاده کنیم. استفاده از واژه های کمتر رایج مانند پیشنهادات این زبان آموز عزیز صرفا وقت شما را هدر میدهد.

و در نهایت یک توضیح تکمیلی

  • استفاده از Pros and cons در رایتینگ اصولا غیر رسمی است و پیشنهاد نمیشود
  • دوست آمریکایی من اشاره کرد که در زندگی اش هرگز از واژه Demerit استفاده نکرده است!
  • استفاده از Leaps and Bounds صرفا برای بیان بهبود در فرایند اجرای کاری است نه اشاره به مزایا و معایب پدیده ای خاص!

پاورقی

اگر استادی دارید که روی این واژه ها بیش از حد تمرکز میکند از خودتان سوال کنید که چرا؟ آیا واقعا درس دادن این واژه ها سخت تر است و تخصص بیشتری لازم دارد یا درس دادن واژه هایی مختص هر محتوای خاص آیلتس؟ تولید ایده و محتوا سخت تر است یا واژه هایی که شاگردهای سطح های پایین زبان آموزی هم میتوانند استفاده کنند؟


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱