غیرمنطقی آیلتس ۷ بگیرید!

آیلتس ۷ چقدر طول میکشه؟ خیال میکنم در همه سالهایی که مشغول کار به عنوان معلم بوده ام این سوال رایجترین و شاید مهمترین سوالی است که دانش آموزانم مطرح کرده اند. در واقع اگر کسی نمره آیلتس ۷ در بخش اسپیکینگ را کسب کند احتمالا در مجموع هم موفق به کسب نمره ۷ خواهد شد.آیلتس 7

 

فرض کنید که شما به تازگی در کشور خود فارغ التحصیل شده اید و برای تحصیل در یک کشور خارجی نیاز به آیلتس ۷ دارید. اظهر من الشمس! است که شما برای رسیدن به نمره آیلتس ۷۷ باید بدانید که در حال حاضر چه کیفیتی از زبان انگلیسی را ارائه میکنید. در جدول زیر راهنمای رسمی دانشگاه های معتبر دنیا را مشاهده میکنید که احتمالا ملاک عمل برای اکثر موسسات زبان آموزی هست.

زمان مورد نیاز برای رسیدن به ۷ سطح فعلی شما
 ۲ سال ۵
۱٫۵ سال ۵٫۵
۱ سال ۶
۶ ماه ۶٫۵

 

نکته حتی نگران کننده تر این است که این اعداد با فرض بسیار خوشبینانه این است که شما به طور متوسط ۱۰ ساعت در هفته برای زبان انگلیسی وقت بگذارید و از این ۱۰ ساعت حدود ۲ ساعت را هم به تمرین یک-به-یک اسپیکینگ با استاد خود بپردازید.

نتیجه منطقی که شما به آن نیازی ندارید

گرفتن آیلتس ۷ اصلا کار راحتی نیست. همانطور که میبینید حتی اگر زبان شما در حد متوسط باشد چیزی حدود ۲ سال نیاز خواهید داشت برای این که به نمره ۷ برسید. این زمان تقریبا معادل آنچیزی است که شما برای یادگیری گیتار که احتمالا ساده ترین ابزار موسیقی است نیاز خواهید داشت. در واقع دو سال آنقدر زمان طولانی است که احتمالا بسیاری از قوانین مهاجرتی تغییر خواهند کرد و احتمالا در مسیر آیلتس ۷ دغدغه های فراوانی خواهید داشت.

راز موفقیت برای آیلتس ۷ که شما به آن نیاز دارید

تجربه اما به من ثابت کرده که زمان مورد نیاز برای بسیاری از زبان آموزان بسیار کمتر از چیزی است که در این جدول میبینید. اما چرا؟ دو دلیل عمده ای که باعث میشوند این دسته شاگردها در مدت زمان کمتری به آیلتس ۷ برسند فرایند تبدیل “کار” به “ذوق” است. فشارهای فراوانی برای موفقیت وجود دارند. اهداف مهاجرتی و دلایل متعدد دیگری که باعث میشوند بچه ها به آیلتس ۷ به شکل یک “نیاز” نگاه کنند نه یک ذوق.

یادتان باشد که منظور من از “ذوق” لزوما علاقه مند شدن به لیگ بسکتبال NBA یا فیملهای Hollywood نیست. در واقع شما باید سعی کنید به خواندن مجلات و روزنامه ها یا اصولا هرچیز دیگری به زبان انگلیسی علاقه نشان دهید.

آشپزی دوست دارید؟ مجله Cookingchannel را بخوانید

اقتصاد دوست دارید؟ The economist بخوانید.

به آمار علاقه دارید؟ Eurostat را ببینید.

خلاصه این که به انگلیسی علاقه نشان دهید. از سر اجبار زبان نخوانید و مطمئن باشید نتیجه بهتری هم خواهید گرفت.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱