سر امتحان سراغ ایده های جدید نروید!

حتما میدانید که آشنایی با سوالات رایج در آیلتس یکی از اصلی ترین مولفه های موفقیت شما خواهد بود. اما مساله اینجا است که بسیاری از سوالاتی که در آزمون مطرح میشوند برای بسیاری از زبان آموزان ما سوالات عجیبی هستند. مثلا سوالاتی که در مورد مسائلی مانند جرم یا محیط زیست مطرح میشوند سوالات بسیار چالش برانگیزی هستند. خوشبختانه آن گروه از زبان آموزانی که از ابتدای مسیر با ما هستند به خوبی با اهمیت تاپیک واژه ها آشنا هستند و دقیقا به همین دلیل هیچ سوالی در روز آزمون برای آنها سوالی عجیب نخواهد بود.

سوالات رایج در آیلتس

اما در کنار همه آموزش هایی که در کلاس به زبان آموزان ارائه میشود سوال دیگری که مطرح میشود این است که آیا آنها هم میتوانند از همین ایده ها برای روز آزمون خود استفاده کنند؟ اگزمینرها به آنها اتهام تقلب و کپی کاری نخواهند زد؟ جواب در یک کلمه نه خواهد بود. اما چرا؟

شما میتوانید و در واقع باید از آن چه که در دوره های آموزشی ما فرا میگیرید استفاده میکنید استفاده کنید. اگر از آنچیزی که از استاد خود یاد میگیرید نتوانید استفاده کنید چگونه قرار است زبان بیاموزید؟ در واقع تجربه زبان آموزی چیزی نیست که به تنهایی حاصل شود و دقیقا به همین دلیل است که تقریبا همه اساتید ما با بحث خودآموزی به شدت مخالف هستند. شما به تنهایی قدرت تشخیص این که چه کیفیتی از زبان انگلیسی را ارائه میکنید نخواهید داشت. برای نمونه به این جمله دقت کنید

Students may not have the opportunity to engage face-to-face with their teachers

استفاده از واژه ای مانند engage یا حتی استفاده از گروه واژه ای مانند the opportunity to engage face-to-face نه تنها نمره شما را بهبود خواهد داد مهمتر این که این روش احتمالا سریعترین و بهترین روشی است که شما را به هدفتان خواهد رساند. آن چیزی که اگزمینرها به عنوان زبان حفظ شده در نظر دارند کاملا متفاوت از تجربه ای است که شما در کلاسهای باکیفیت آیلتس خواهید داشت. در مورد این موضوع مقاله ای مفصل در آینده خواهیم نوشت.

سوالات رایج در آیلتس چه سوالاتی هستند؟

برای این که با سوالات رایج در آیلتس بیشتر آشنا شوید منابع متعددی هستند که به شما کمک میکنند که شاید بهترین آنها همان کتابهای رسمی آزمون هستند. اما مساله اینجا است که استفاده از این کتابها برای کسی که به هنوز به سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی نرسیده است کار ساده ای نخواهد بود. در واقع مساله اینجا است که برای رسیدن به سطح قابل قبولی از توانایی محتوا سازی و تاپیک واژه در هر موضوعی شما نیاز خواهید داشت که در این موضوعات به صورت تدریجی کیفیت دانش خود را افزایش دهید. در نهایت مساله این نیست که شما چقدر با سوالات رایج در آیلتس آشنا هستید بلکه چقدر میتوانید در این موضوعات محتوا بسازید و از واژه هایی که برای سطح شما است به درستی استفاده کنید.

پاورقی

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱