یادگیری لغت برای آزمون آیلتس

لغت آیلتس : چه بخوانیم و چگونه بخوانیم!

اگر درباره ی یادگیری لغت های پیرامون آیلتس ، اطلاعات چندانی ندارید باید در همین ابتدای امر بدانید که دایره واژگان ۲۵% از نمره آیلتس شما را شامل می شود. و اینکه، جدا از اسپیکینگ و رایتینگ که شما باید بهترین دایره ی واژگانی خود را به نمایش بگذارید، آزمون های لیسنینگ و ریدینگ هم دایره لغت شما را تست خواهند کرد.

 

بهترین راه یادگیری لغت برای آیلتس چیست؟

کار آسانی است. باید خود را در مواجهه با تعداد کثیری از واژگان قرار بدهید. سپس، باید راهی برای به کار گیری آن ها بیابید. با دوست خود حرف بزنید. یا در یک کلاس بحث آزاد ثبت نام کنید. در موسسه ایزی آیلتس ، ما پنجشنبه ها و جمعه ها کلاس های مخصوص بحث آزاد با تمرکز بر روی موضوعات آیلتس برگزار می کنیم که شرکت در آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

 

نکاتی پیرامون یادگیری لغات:

  • به خودتان زمان بدهید و با نظم باشید:

یادگیری لغت نیازمند زمان است. من همواره به دانشجوهایم می گویم که باید ابتدا بیاموزید. سپس چند هفته منتظر باشید تا لغات آموخته شده اصطلاحا درونی شده و به ناخودآگاهتان وارد شود. بحث های روانشناسانه آیلتس را فراموش نکنید.

 

  • خودتان را با لغات زیاد از حد بمبارد نکنید:

یادگرفتن پنج لغت در روز، بسیار بهتر از نه چندان خوب یاد گرفتن ۲۰ لغت است.

 

  • Passive باشید :

مهارت های یادگیری زبان به دو دسته active و passive تقسیم می شوند. اسپیکینگ و ریدینگ active هستند و ریدینگ و رایتینگ passive. برای یادگیری لغت آیلتس بهتر است زیاد بخوانید و زیاد بشنوید. از این رو، مهارت های passive بیشتر به کارتان می آید.

 

  • دیکته را فراموش نکنید :

اوه خدای من! می دانم که همه شما هم مثل من از دیکته متنفرید! اما چاره چیست! دیکته لغات نه تنها در رایتینگ، بلکه در لیسنینگ آیلتس هم اهمیت دارد. پس حالا که دارید برای آزمون لغت یاد میگیرید، اسپلینگ آن را نیز خوب یاد بگیرید.

 

  • لغات را موضوعی یاد بگیرید :

موضوعات خاصی بیشتر در آیلتس رایج اند. حتما کلمات مرتبط با آن ها را یاد بگیرید. موضوعات زیر عبارتند از :

Education – environment – crime – economics – business – transport – tourism – the family –

پاورقی

بچه های عزیزم . حالا بگذارید کمی دلسوزانه تر و خودمانی تر حرف بزنم . شاید همه این ها که این بالا گفتم کم اهمیت باشد. و در واقع چیزی که در یادگیری لغت برای آزمون به شما کمک می کند این است که تنبل نباشید. کمی به خودتان زحمت بدهید. فلش کارت شخصی درست کنید. گروه کلمات را بر طبق موضوعات مختلف دسته بندی کنید. روی دیوارهای اتاقتان کاغذ بچسبانید و کلماتی که یاد می گیرید را درشت روی آن ها بنویسید. کلمات را با صدای خودتان صبط کنید و هنگام رانندگی و یا در تاکسی، به کلمه و معنی آن با صدای خودتان گوش دهید. فقط کافی است تنبلی نکنید. همین!


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱