گرامرهای پیشرفته را فراموش کنید، این همه ی چیزی است که لازم دارید!

گرامر آیلتس و ضرورت دوری از پیچیدگی

احتمالا شما هم مثل بسیاری از شاگردانی که در حال گذراندن دوره های آمادگی آیلتس هستند عادت غلط استفاده ی بیش از حد از کلمات ربطی مانند Therefore و However را دارید و بر این باور هستید که این کلمات به نمره ی شما اضافه خواهند کرد. دقیقا به همین خاطر به جای تمرکز روی توسعه ی محتوای نوشته ی خود سعی خواهید کرد که این کلمات را در نوشته های خود بگنجانید. در این مقاله قصد داریم که با نگاهی دقیق تر به مفهوم کلمات ربط دهنده و سپس چند مثال جذاب شما را با کاربرد درست این مفهوم بیشتر آشنا کنیم.

مشکلی که وجود دارد این است که اکثر دانش آموزان درک نمیکنند که کلمه ی ساده و تکراری “this” یکی از موثرترین کلمه های ربطی است که در انگلیسی استفاده می شود. جالب تر این که این کلمه در واقع بسیار موثرتر از اکثر کلماتی است که شما تا به حال از آن ها استفاده می کردید. برای روشن تر شدن موضوع به مثال های زیر دقت کنید:

Nowadays, people can use the Internet, fax and mobile phones to work from home. In this way, people who do not have access to transport can find employment.

Most products are built to last only a short time, and this creates a “throw-away” culture.

A global economy means free trade between countries. This can strengthen political relationships.

 

در واقع کلمه ی “this” به شما کمک می کند که در مورد جمله ای که در پاراگراف قبلی مطرح شده است صحبت کنید و از تکرار دوری کنید. برای افرادی که انگلیسی زبان مادری شان است استفاده از “this” بسیار ساده است و آن ها به وفور در نوشته ها و صحبت های روزانه از این واژه استفاده می کنند. اگر شما هم در بخش رایتینگ یا اسپیکینگ آیلتس از این واژه استفاده کنید شما هم اگزمینر را به راحتی تحت تاثیر قرار خواهید داد.

پاورقی

پانوشت: بسیاری از اساتید آیلتس و همکاران ما تاکید بیش از حدی روی استفاده از این کلمات ربط دهنده دارند. کلماتی که نه تنها نمره ی شما را افزایش نمیدهند، بلکه نشان دهنده ی ضعف شما در تولید محتوای باارزش علمی است. سعی کنید روی گسترش ایده ها بیشتر تمرکز کنید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱