از این اشتباهات به شدت دوری کنید

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در ماه های اخیر بخش بزرگی از زبان آموزان با آن مواجه بوده اند مشکل نمره رایتینگ بوده است. نمره ای که در اکثر موارد از ۶ فراتر نمیرود. اما جالب این که بخش بزرگی از زبان آموزانی که از ابتدای مسیر همراه گروه آموزشی ایزی بوده اند در این زمینه موفق تر عمل کرده اند. اما در این نوشته کوتاه قصد داریم به بررسی بخشی از رایج ترین اشکالات موجود در بخش رایتینگ تسک ۱ بپردازیم و دید بهتری درباره استفاده گرامر در آیلتس به شما عزیزان بدهیم.

Note book and light bulb on wood table

برای روشن تر شدن موضوع ابتدا به این سوال دقت کنید.

۶a0120a5bb05d8970c01b8d276fb19970c-500wi

و در ادامه به این ۳ جمله و حالت اصلاح شده آنها دقت کتید. در نهایت به یاد داشته باشید که گرامر در آیلتس تنها ۲۵ درصد نمره شما را تشکیل میدهد و توصیه بسیاری از زبان آموزان ما به شاگردان ما تمرکز روی بقیه بخش هایی است که نمره آنها را بهبود خواهند داد.

جمله اول

there were a lot of fluctuations in cost these years

چرا این جمله غلط است؟ خب اول از همه دقت کنید که حرف اضافه ای برای زمان انتخاب نشده است که این خود یک مشکل بزرگ است. یک حرف اضافه مانند During یا Over برای این جمله لازم است. به علاوه استفاده از a lot of برای نوشته های آکادمیک خیلی جذاب نیست و بهتر است از واژه جایگزین Wild استفاده شود. در نهایت به جای استفاده از These Years از عبارت the period shown استفاده کنید.

جمله اول اصلاح شده

There were wild fluctuations in prices over the period shown

جمله دوم

The trends show almost similar figures throughout the period

این اشتباه رایج یکی از مرگبارترین آنها هم میتواند باشد. در واقع این جمله از نظر کاربرد گرامر در آیلتس به نظر کاملا صحیح است اما وقتی دقیقتر به این جمله نگاه کنید متوجه میشوید که واژه های Trend و Figure کاملا برعکس استفاده شده اند. در واقع Figures اشاره به اعداد و خط هایی دارد که شما در شکل میبینید و در حقیقت این خط ها هستند که یک روند یا همان Trend را نشان میدهند نه برعکس.

جمله دوم اصلاح شده

The figures show similar trends throughout the period

جمله سوم

Both goods increased their prices over the period shown

یکی از رایج ترین اشتباهات در استفاده گرامر در آیلتس. به استفاده کلمه Increase دقت کنید. در واقع کالاها قیمت خود را افزایش نمیدهند و قیمت ها خودشان افزایش پیدا میکنند.

جمله سوم اصلاح شده

The prices of both goods increased over the period shown

استفاده درست گرامر در آیلتس چقدر مهم است؟

جواب من به این سوال همواره ثابت بوده است: هم خیلی زیاد و هم خیلی کم. در واقع استفاده از ساختارهای پیچیده گرامری قرار نیست که نمره شما را افزایش دهند و برعکس احتمالا چون شانس خطای خود را با استفاده از جملات اشتباه افزایش میدهید نمره هم از دست خواهید داد. سعی کنید روی سایر بخشهای امتحان تمرکز کنید و در مورد تسک ۱ امتحان به طور خاص سعی کنید دامنه واژگان خود را گسترده تر کنید. واژگان جایگزین جذاب مهمترین مولفه موفقیت در آزمون خواهند بود. در این مورد در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پاورقی

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

ایشان در آزمون آکادمیک آیلتس سال ۹۵ موفق به کسب نمره ۸٫۵ شده اند.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱