بهترین تمرین های Listening آزمون IELTS

تمرین لیسنینگ به روش ما

آیا تا بحال به بهترین تمرین لیسنینگ برای آماده سازی آزمون فکر کرده اید؟ ممکن است فکر کنید که بهترین و تنها روش تمرین برای بخش Listening آزمون IELTS گوش دادن به مکالمات، مصاحبه ها و Lecture های انگلیسی است. این روش هرچند بسیار موثر است، اما در عین حال مهارت ها و تکنیک هایی که ما به شما ارائه می کنیم کمک می کنند نمره ی خود را در مدت کوتاه تری افزایش دهید. در این مقاله ۱ نمونه ی کوتاه از این مهارت ها آورده شده اند.

یاد بگیرید چگونه حدس هوشمندانه بزنید
بهترین شیوه برای تمرین لیسنینگ و نمره آوری در این مهارت حدس هوشمندانه است. حدس هوشمندانه استفاده از اطلاعات و دانشی است که در دست دارید برای این که سوال را از طریق منطق و هوش خود پاسخ دهید. انواع مختلفی از سوالات آیلتس وجود دارند، اما یکی از چالشی ترین سوال های آزمون IELTS سوال های چند گزینه ای یا Multiple Choice هستند. یادتان باشد که سوال های این بخش استنتاجی هستند و در نتیجه این که بدانید چه محتوایی احتمالا پخش خواهد شد کمک بزرگی خواهد بود. به این دو نمونه دقت کنید. بدون این که به Audio گوش کنید، فکر می کنید جواب ها کدام گزینه ها هستند؟

listening-1

به این ظرافت ها که حاصل سال ها تدریس و تجربه هستند دقت کنید. این ها همان نکات ظریفی هستند که تفاوت نمره ی ۶ و ۷ بخش Listening را می سازند.

  • جواب هایی که خیلی ساده هستند یا به عبارت دیگر عینا همان طوری که در گزینه ها دیده می شوند در Audio هم پخش می شوند. جوابی که صرفا به خاطر مشابهت یک کلمه با Audio انتخاب می کنید همیشه غلط است
  • جواب هایی که هم زمان شنیده می شوند.در بسیاری از موارد ۲ تا از ۳ گزینه ای که در سوال های Multiple Choice وجود دارند به وسیله ی یک حرف ربط مانندAND, ALONG WITH در کنار هم بیان می شوند. فقط بدانید که مثلا وقتی گزینه های A وC این گونه در کنار هم می آیند، هر دوی آن ها غلط هستند!

برای این که ساده تر در بخش Listening نمره ی ۷ بگیرید، صفحه ی Instagram ما را پیگیری کنید! در این صفحه تکنیک های بسیاری برای تمرین لیسنینگ به شما پیشنهاد داده خواهد شد. همچنین، کانال تلگرامی ما را فراموش نکنید. منتظر شما هستیم.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱