حروف بزرگ یا حروف کوچک؟ مساله این است ...

در بحث کلیات آزمون بسیاری از ابهامات در مورد آزمون روشن شدند و این مقاله فرصت خوبی است تا به برخی از جزییات بیشتر پرداخته شود.

بسیاری از شاگردانم، درباره ی بزرگ و کوچک نوشتن پاسخ ها در پاسخ نامه دغدغه مند اند . متاسفانه موسساتی مانند آفرینش و افرادی که آزمون های آزمایشی آیلتس را برگزار می کنند، برای بازارگرمی ادعاهای غلطی در این باره مطرح می کنند که باعث نگرانی زبان آموزان می شود. ما، سعی همیشگی مان آسان کردن آیلتس برای ایزی آیلتسی های عزیز است و هرگز قصد بازارگرمی و شلوغ کاری نداشته ایم. برای همین، در جواب این سوال، قسمتی از متن اصلی توضیحات سایت رسمی آیلتس را برایتان می آوریم:

“As you listen, write your answers on the question paper. At the end of the test, you will have 10 minutes to transfer your answers to the answer sheet in pencil. You may write your answers in lower case or capital letters.

جواب بسیار ساده است: اگر دلتان می خواهد تمامی حروف یک کلمه را بزرگ بنویسید. مانند BRIDGE . اگر دلتان می خواهد حرف اول کلمات را بزرگ بنویسید. مانند Bridge . اگر دلتان می خواهد کل حروف یک کلمه را کوچک بنویسید. مانند bridge . و فقط اگر جوابتان یک اسم خاص است، حرف اول را بزرگ بنویسید. مانند Paris . اسامی خاص شامل اسامی آدم ها، شهرها، مکان ها، روزهای هفته، ماه های سال و … هستند.

پانوشت

آرام باشید و از اینکه جواب درست را فهمیده اید لذت ببرید. خیلی ها به جواب نمی رسند. شما که رسیده اید، نگران بزرگی و کوچکی حروف آن نباشید!

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱