یک چک لیست برای لیسنینگ آیلتس

کلاس آیلتس و یک چک لیست موثر برای لیسنینگ آیلتس

اگر شما هم جزو دسته ای هستید که درسنامه های لیسنینگ ما را به دقت دنبال کرده اید حتما میدانید که چرا تدریس آیلتس خصوصی کمک زیادی در لیسنینگ به شما نمیکند و مهم ترین وظیفه یک استاد خوب آیلتس آموزش تکنیک هایی است که در مراحل آخر آزمون برای شما نمره بهتری به ارمغان خواهد آورد. به هر حال آن چه که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت یک چک لیست بسیار جذاب از همه آن چیزی است که در اواخر کلاس آیلتس با آن مواجه خواهید شد. به عبارت دیگر در هفته های آخر امتحان و زمانی که وقت زیادی برای تمرین ندارید باید همه تمرکزتان را روی استراتژی های موثر و چک لیست امتحانی معطوف کنید. در ادامه به معرفی این موارد میپردازیم.

چند سوال و چند بخش مختلف در آزمون لیسنینگ وجود دارند؟

کلاس آیلتس

برای جواب به این سوال به این صفحه از وب سایت ما مراجعه کنید، صفحه ای که اطلاعات جذابی در مورد این سوال و اهمیت یک کلاس آیلتس که همه نیازهای شما را پوشش دهد صحبت میکند.

سه سبک اصلی سوال که با آن ها مواجه خواهید شد کدامند؟

کلاس آیلتس

این سوال هم سوالی  است که از طریق این لینک که باز هم تجربه شخصی یکی از شاگردان در مورد کلاس آیلتس ما است میتوانید جوابش را بیابید.

تعداد مکث های آزمون را میدانید؟

کلاس آیلتس

خب واضح است که نه تنها باید بدانید چند مکث در آزمون دارید بلکه مهم تر این است که بدانید در طول این مکثهای کوتاه چه باید بکنید. این لینک اطلاعات مفیدی در اختیار شما میگذارد

در کدام بخش هیچ مکثی وجود ندارد؟

کلاس آیلتس

حتما میدانید که در بخش آخر آزمون که عموما دشوارترین بخش آزمون هم به شمار میرود هیچ مکثی وجود ندارد که این موضوع کار را برای اکثر شاگردان آخرین کلاس آیلتس ما به شدت سخت کرده بود. هرچند تسلط  روی تکنیک های موثر این بخش قطعا تاثیر بزرگی روی بهبود نمره شما خواهد داشت. یادتان باشد که بخش آخر لیسنینگ آیلتس بدون تردید در زمینه های آکادمیک خواهد بود. موضوعاتی مانند جغرافی، تجارت، زیست شناسی و تاریخ از موضوعات رایج مطرح شده در این بخش هستند.

روی اصلاح دیکته به اندازه کافی کار کرده اید؟

کلاس آیلتس

با همه ساده گیری هایی که اخیرا در مورد نوشتن در آزمون لیسنینگ اتفاق افتاده اند همچنان موضوع دیکته ی درست اهمیت خود را از دست نداده است. این مقاله که چکیده سال ها تدریس اساتید ما در کلاس آیلتس است را از دست ندهید.

روی کدام بخش باید بیشتر تمرین کنید، بخش ۱ یا بخش ۴؟ چرا؟

کلاس آیلتس

با وجود تاکید همیشگی اساتید ما روی اهمیت بخش اول لیسنینگ آیلتس به نظر میرسد که بسیاری از شاگردان بازهم در بخش اول آزمون مشکل دارند. یادتان باشد که تا وقتی به ۸ یا ۹ پاسخ درست در بخش اول نرسیدید آزمون دادن خیلی تصمیم منطقی نیست.

در صورتی که یک سوال بسیار دشوار بود چه کنیم؟

جواب این سوال به تفصیل در این سری ۲ مقاله ای بحث شده است. یادتان باشد که در اکثر آزمون ها ۵ سوال وجود دارند که ماورای سطح شما هستند و برای دانش آموزانی طراحی شده اند که در پی نمره هایی مانند ۸ یا ۸٫۵ هستند. این سوال ها را شما نمیتوانید جواب بدهید و اصلا قرار هم نیست جواب دهید چون همه سوال ها ارزش برابر دارند.

 

پانوشت

نگران نباشید که دوستی دارید که سال هاست فیلم میبیند و لیسنینگ قوی تری در مقایسه با شما دارد. ایمان داشته باشید که فیلم دیدن به تنهایی تاثیر زیادی بر نمره شما نخواهد داشت. از مسیر لذت ببرید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱