کلاس آیلتس و اهمیت ترنسکرایب کردن

transcribe کردن را در کلاس آیلتس خود بیاموزید !

کلاس آیلتس

یکى از بهترین راههاى تقویت لیسنینگ ترنسکرایب ( transcribe) کردن یا پیاده نمودن متن شنیداری روی کاغذ است. ما همیشه به بچه هایمان توصیه می کنیم تنبلی را کنار بگذارند و خیال خودشان را از لیسنینگ با انجام این تکلیف راحت کنند! خود ما هم قبول داریم که این کار بسیار زمان بر است اما، بگذارید خیالتان را راحت کنیم : تنها روش قطعی و تضمینی بهبود لیسنینگ، ترنسکرایب کردن است که ما همیشه در کلاس آیلتس های ایزی به آن ها اصرار می ورزیم. حالا، به نکته های کوتاه زیر دقت کنید :

کلاس ایلتس

  1. توصیه می‌شود سکشن های دو، سه و چهار تست های لیسنینگ آیلتس ترنسکرایب شود.
  2. ابتدا صدا را گوش میدهیم و پس از دو یا سه کلمه پاز میکنیم و چیزی را که شنیده ایم روی کاغذ می نویسیم. (پس از مهارت یافتن، تعداد کلمات را به تدریج افزایش می دهیم، تا اینکه فقط در انتهای هر جمله مکث میکنیم.)
  3. اگر واژه یا واژگانی را نفهمیدیم، برگشته و دوباره گوش می دهیم. این کار را آنقدر تکرار می کنیم تا آن واژه یا واژگان را بفهمیم (به تدریج و با مهارت یافتن در طول زمان، تعداد تکرارها را کم میکنیم تا در انتها به دو تا سه بار محدود شویم.)
  4. واژگان و به خصوص کالوکیشن هایی را که نمی دانیم، فیش برداری کرده و سعی می کنیم با مثال آن، یعنی در جمله، حفظ کرده و به کار ببریم. این موضوع را دوست و همکار عزیزم پویان زاهدی در پادکست مرتبط با ریدینگ خود به خوبی توضیح داده و شما را به ساختن یک ژورنال شخصی از کلمات و عباراتی که در جاهای مختلف به چشمتان می خورد ترغیب کرده است که شنیدن آن خالی از لطف نیست!
  5. توصیه می‌شود هر روز یک سکشن از لیسنینگ های آیلتس ترنسکرایب شده و فیش نویسی شود.

کلاس آیلتس

امیدوارم، بعد از خواندن این مقاله، به اهمیت ترنسکرایب کردن پی برده باشید. لیسنینگ به ظاهر سخت، اما در اصل نمره آورترین مهارت از بین مهارت های چهارگانه است. پس، خودکار خود را بردارید و همین امروز، هر لیسنینگی را که گوش می دهید، بنویسید و خود را از انتهای کتاب ( که متن لیسنینگ آورده شده است ) تصحیح کنید!

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱