5 تکنیک منحصر به فرد لیسنینگ آیلتس، بخش دوم

اول از همه بگذارید با این مساله شروع کنیم که این مقاله ۲ قسمت دارد و با قسمت اول شروع کنید. نکته بعدی این که حتی قبل از خواندن این سری ۲ قسمتی کمی روی بحث کلیات لیسنینگ آیلتس مطالعه کنید تا دید بهتری به این بخش مهم آزمون داشته باشید.

در بخش اول این مقاله به دو مورد از ۵ استراتژی طلایی ایزی آیلتس اشاره کردیم. در ادامه به سه استراتژی باقی مانده می پردازیم.

۳٫ برای حداکثر کردن نمره ی خود در لیسنینگ آیلتس شما باید عملکرد خود در بخش اول آزمون را حداکثر کنید. بسیاری از زبان آموزان، علیرغم توانایی بالا در لیسنینگ، در این بخش عملکرد ناامید کننده ای دارند صرفا به این دلیل که این بخش اولین بخش آزمون است. برای مدیریت استرس خود، تا جایی که می توانید در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. اعداد و دیکته ی کلمات رایج را تمرین کنید. سعی کنید یک سیستم برای بهود عملکرد تمرینی خود توسعه دهید. سیستم جذاب P,D,M را از وبسایت ما مطالعه کنید و از آن برای بهبود عملکرد خود بهره بگیرید.

۴٫ بدون تردید بزرگترین چالش بخش لیسنینگ آیلتس برای اکثر شما زبان آموزان عزیز سوالات چند گزینه ای بخش سوم آزمون است. ابتدا به بررسی این نکته میپردازیم که چرا این سوالات تا این حد دشوار هستند. اول و مهم تر از همه، شما وقت کافی برای خواندن همه ی سوالات ندارید. راه حل؟ خیلی ساده، سعی کنید زمان تولید کنید!  به جای هدر دادن زمان باارزش خود برای خواندن و دوباره خواندن سوالات ساده ی بخش های اول و دوم، زمان خود را طوری مدیریت کنید که برای خواندن و دوباره خواندن سوالات بخش های سوم و چهارم زمان داشته باشید. به عبارت دیگر، سعی کنید یک یا دو گام از Audio جلوتر باشید. از زمانی که در انتهای هر بخش به شما داده می شود برای خواندن سوالات بخش بعدی استفاده کنید. دلیل دوم که چرا سوالات چند گزینه ای بسیار دشوار هستند تفاوت بین گوش دادن و شنیدن است. وقتی Audio در حال پخش شدن است، بسیاری از زبان آموزان به جای تمرکز روی Audio در حال خواندن و دوباره خواندن سوالات هستند. مطمئن باشید قبل از این که Audio پخش شود، شما همه ی سوالات را خوانده اید، کاملا درک کرده اید و کلمات کلیدی را پیدا کرده اید. یک اشتباه کلاسیک که بسیاری از شما عزیزان مرتکب میشوید این است که در حالی که Audio ی مربوط به آن بخش هنوز تمام نشده است جواب را انتخاب می کنید. منتظر باشید تا Audio مربوط به آن بخش به پایان برسد و سپس تصمیم بگیرید.

به یاد داشته باشید که یکی از روش های پیدا کردن جواب صحیح حذف کردن گزینه است. در ادامه لیستی اختصاصی از ایزی آیلتس را مشاهده می کنید که در آن به روش هایی مدرن برای حذف گزینه های غلط اشاره شده است.

اول از همه گزینه هایی که خیلی ساده و واضح هستند. صرفا به این خاطر که در یکی از گزینه ها کلمه ای وجود دارد که شما آن را در Audio هم شنیده اید، آن گزینه را انتخاب نکنید.

دوم این که در تقریبا همه ی موارد یک یا دو گزینه از سه گزینه ی موجود به طور مستقیم در Audio ریجکت می شوند.

سوم و مهمتر از همه گزینه هایی هستند که در کنار هم آورده می شوند. در بسیاری از موارد( تکرار می کنم بسیاری از موارد) دو گزینه از ۳ گزینه ی موجود به وسیله ی یک کانکتور مانند AND, ALONG WITH در کنار هم آورده می شوند. فقط به خاطر داشته باشید که در صورتی که این اتفاق افتاد، هیچ یک از این دو گزینه درست نیستند.

۵٫  و در نهایت این که سریال نگاه کنید و به موسیقی انگلیسی گوش کنید. ارزش آموزشی سریال دیدن به چند دلیل بسیار بالاتر از فیلم دیدن است.

اول این که بسیاری از فیلم ها صدای پس زمینه دارند که برای بسیاری از زبان آموزان بسیار آزاردهنده است.

دوم این که در یک سریال در مقایسه با فیلم دیالوگهای بیشتری وجود دارند.

سوم این که سریال دیدن نوعی حس تعلیق در بیننده القا می کند. به این ترتیب شما احتمالا تشویق خواهید شد که اپیزودهای بیشتری را ببینید و در نتیجه شانس های یادگیری بیشتری خواهید داشت.

 

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱