5 تکنیک منحصر به فرد لیسنینگ آیلتس، بخش اول

اول از همه این که اگر مقاله جامع و کامل نکات لیسنینگ را هنوز نخوانده اید، هرچه سریع تر دست به کار شوید. بدون خواندن این مقاله، شما دید درستی به آزمون آیلتس نخواهید داشت.

بسیاری از شاگردان آیلتس باور دارند که هیچ راهی راهی برای بهبود لیسنینگ آیلتس وجود ندارد. این باور در واقع از آن جا شکل گرفته است که آن ها خودشان را با دوستانشان مقایسه می کنند که نمره ی بالایی در لیسنینگ گرفته اند و غالبا عاشق فیلم و سریال هستند. تردیدی نیست که به زبان انگلیسی فیلم و سریال دیدن نمره ی لیسنینگ شما را بهبود خواهد داد اما در عین حال نباید فراموش کرد که روش های آموزشی موثری هم برای رسیدن به این نمره وجود دارد. در ادامه به بررسی ۵ روش اختصاصی اساتید خوب آیلتس گروه آموزشی ایزی آیلتس میپردازیم:

  1. مهم تر از همه این که این آزمون، آزمون Listening است، نه Hearing. یک تفاوت اساسی بین Listening و Hearing این است که در Hearing، المان توجه وجود ندارد. وقتی Audio برای شما پخش می شود، مطمئن باشید که شما در حال گوش دادن هستید، نه شنیدن. به عبارت دیگر شما این شانس را ندارید که همزمان هم سوالات را بخوانید و هم به Audio گوش کنید. قبل از این که Audio شروع شود همه ی تمرکز خود را روی خواندن سوالات بگذارید. در عوض وقتی Audio برای شما پخش می شود، همه ی تمرکز خود را با در ذهن داشتن یک سوال به Audio معطوف کنید. به عبارت دیگر، گوش کنید. یک استاد خوب آیلتس از شاگرد خود خواهد خواست که در زمانی که Audio شروع می شود به دفترچه ی سوالات نگاه نکند.
  2. نکته ی مهم دیگر این است که شما برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس نیاز ندارید که همه ی سوالات را جواب دهید.حتی اگر ۳۰ سوال را درست جواب دهید، نمره ی ۷ خواهید گرفت که نمره ی بسیار خوبی است. به خاطر داشته باشید که سطح دشواری سوالات در آزمون آیلتس متفاوت است( هم در Reading و هم در Listening). در بخش لیسنینگ آیلتس، ۵ سوال به قدری دشوار هستند که فقط زبان آموزانی که برای نمره های بالاتر از ۸ خود را آماده کرده اند قادر به جواب دادن آن ها هستند.

اما چالش اصلی آن جا است که این ۵ سوال به صورت تصادفی و هوشمندانه بین سوالات پخش شده اند. یک زبان آموز خرمند و موفق کسی است که اجازه نمیدهد سوالات دشوار تمرکز او را برهم بزند. نکته ای که من می خواهم به آن اشاره کنم این است که اگر یک، دو یا حتی سه سوال را از دست دادید نگران نشوید. اجازه ندهید سوالات دشوار اثر دومینویی روی عملکرد شما داشته باشد.

ادامه ی این مقاله را در قسمت دوم آن پیگیری کنید.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱