9 نکته برای کسب نمره ۹ در آزمون لیسنینگ

ما تا کنون در سایت ایزی آیلتس، مقالات بسیاری درباره ی کسب حداکثر نمره در لیسنینگ نوشته ایم، اما اگر شما تنها همین ۹ نکته را به خوبی در آزمون پیاده کنید، ما گارانتی می کنیم که حداکثر نمره را کسب خواهید کرد.

  • اطلاعات را سریع پردازش کنید.

با انجام تست های کتاب کمبریج، قبل از آزمون اصلی باید تجربه ی لازم را کسب کرده و بتوانید در زمان های کوتاهی که برای خواندن سوالات به شما داده می شود، کلماتی که در جاهای خالی خواهند آمد را پیش بینی کنید! مثلا بفهمید که آیا در جای خالی باید اسم بگذارید یا صفت یا فعل. آیا اسم مکان باید بگذارید یا یک روز هفته.

  • تمرکز فراموش نشود.

گاهی به علت استرس، به علت صدای سرفه ی بغل دستی، به علت عقب افتادن از روند لیسنینگ و … ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید که این موضوع برای سایر سوالات نیز بسیار خطرناک است. شما در تمام طول ۳۰ دقیقه ی آزمون لیسنینگ محتاج حداکثر تمرکز خود هستید. پیش نهاد می کنم سایر مقالات ما درباره ی مسایل روانی آزمون آیلتس را پیگیری کنید.

  • آرام بمانید.

اگر سوالی را از دست دادید اتفاق مهمی نیافتاده است. یک نفس عمیق بکشید تا اکسیژن بیشتری به مغزتان برسد. چند ثانیه تمرکز کنید و باز با اعتماد به نفس به ادامه ی لیسنینگ گوش دهید.

  • جواب احتمالی را به محض شنیدن روی کاغذ بنویسید.

شاید این نکته بسیار سخت به نظر برسد اما اگر به انجام چند کار در لحظه (multitasking ) عادت کنید، می توانید در آزمون لیسنینگ که نیازمند گوش دادن و نوشتن هم زمان است بیشتر آرام بمانید. جواب ها را در همان لحظه که می شنوید سریعا روی کاغد بنویسید ؛ حتی اگر از آن ها به صورت ۱۰۰ درصد مطمین نیستید.

  • سوالات را قبل از شروع لیسنینگ سریعا مرور کنید.

این موضوع درباره ی تمامی امتحانات صحیح است. این کار باعث می شود پیش بینی درستی از چیزی که قرار است بشنوید داشته باشید.

  • جواب هایتان را قبل از رفتن به بخش بعدی حتما چک کنید.

این کار بسیار اساسی است. وقتی زمان اندکی از شنیدن شما گذشته است، حافظه ی کوتاه مدتتان ممکن است بتواند قدری در اصلاح جواب ها کمک کننده باشد. همچنین، با انجام این کار، با خیال راحت تر به سراغ بخش بعدی خواهید رفت.

  • نوشتن اعداد را تمرین کنید.

برای گرفتن نمره ی خوب در آیلتس، باید در بخش اول آن از ده سوال حداقل ۹ سوال را پاسخ بدهید. بنابراین، ضحیح نوشتن اعداد بسیار حایز اهمیت است. بعضی از اعداد بسیار به هم شبیه اند:

۱۶ و ۶۰

۱۵ و ۵۰

و حتی گاهی عدد صفر چون به طریق “او” تلفظ می شود با عدد چهار که در گویش بریتیش به طریق “فو” تلفظ می شود اشتباه گرفته می شود که باید دقت شود.

  • مواظب حقه ی اگزمینرها باشید.

گاهی اطلاعات داده شده با هم در تناقض اند. مثلا یکی از افراد می گوید ” بیا با قطار به مسافرت برویم”. و دیگری در جواب می گوید ” فکر نکنم این پیشنهاد خوبی باشد. بیا با هواچیما به آن جا برویم”. معمولا در این گونه مکالمه ها، آخرین اطلاعاتی که داده می شود، پاسخ مناسب است.

  • به طرق مختلف گفتن یک پاره از اطلاعات توجه کنید.

مثلا روز جمعه را می شود “روز قبل از شنبه” یا “روز بعد از پنج شنبه” بیان کرد.

Your test is on Friday = Your test is the day after Thursday = Your test is on the day before Saturday.

درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱