و بار دیگر Collocation ها!

اهمیت گروه واژه ها ؛ حیات و ممات!

برای این که در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس نمره ۷ بگیرید نیاز دارید از ترکیب گروه واژه ها استفاده کنید. در واقع یکی از اصلیترین اهداف دوره متوسطه آیلتس خصوصی ما همین آموزش گروه واژه های خاصی است که شما برای هر موضوع خاص نیاز خواهید داشت. بدیهی است که اگر از گروه ثابتی از واژه ها برای همه موضوعات استفاده کنید نمره شما به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

برای این که اهمیت گروه واژه ها را بهتر درک کنید در ادامه لیستی از رایجترین آنها برای موضوع خاص تکنولوژی را مشاهده میکنید. با خواندن این لیست احتمالا هیجان زده خواهید شد و به فکر فرو خواهید رفت که چرا تا به حال خودتان از این ترکیبها استفاده نمیکردید( یا شاید هم میکردید و صرفا نمیدانستید که این ترکیب از واژه ها جذاب و به درد بخور هستند!)

 

  • verb + noun, e.g. develop technology
  • adjective + noun, e.g. digital technology
  • noun + preposition, e.g. advances in technology

برای این که اهمیت گروه واژه را بهتر درک کنید پیشنهاد میکنیم ویدیوی زیر را مشاهده کنید و ببینید که چگونه استفاده درست از آنها میتواند نمره ۶٫۵ را به نمره ۷ ارتقا دهد. ادامه مقاله را هم از دست ندهید.

چجوری گروه واژه یاد بگیرم؟ معرفی یک ابزار بینظیر

همانطور که در ویدیو مشاهده کردید واژه های “current” و “Existing” واژه های خوبی هستند که در موضوع تکنولوژی استفاده میشوند. موضوعی که یکی از رایجترین موضوعات در آزمون آیلتس محسوب میشود. یکی از برترین ابزارهایی که برای چک کردن گروه واژه ها کنار هم مورد استفاده قرار میگیرد دیکشنری آنلاین Ozdic است.

Online-collocations-dictionary-300x153اگر در این دیکشنری فوق العاده مثلا واژه Technology  را جستجو کنید با لیستی از گروه واژه ها مواجه خواهید شد که در بین آنها واژه هایی که پیشتر به آنها اشاره شد هم مشاهده میشوند. اهمیت گروه واژه در آیلتس وقتی روشنتر میشود که بدانید همین زبان آموز روس با کمی کار کردن روی کیفیت واژه ها میتوانست به راحتی به نمره ۷ برسد.

تمرین

برای این که ببینید این دیکشنری چجوری میتونه بهتون کمک کنه سعی کنید از این دیکشنری کمک بگیرید تا در مثالهای زیر جرف اضافه درست را انتخاب کنید. روی واژه هایی که Bold هستند کلیک کنید تا به سایت Ozdic هدایت شوید و با اهمیت گروه واژه در این مورد خاص آشنا شوید.

  1. …some of the research of/into electrical engineering…
  2. There is no 100% / concrete evidence that this is harmful…
  3. …that this is harmful for / to the health of…

همه این نمونه ها از نمونه دوست روس زبانمون Efim گرفته شده و در هر مورد Efim انتخاب اشتباهی انجام داده است.

امیدوارم این نوشته اهمیت گروه واژه در آزمون آیلتس را برایتان روشنتر کرده باشد.

پانوشت بی ربط!

یکی از رایجترین دیالوگهای بین من و شاگردانم

استاد ولی چرا من هرچی حرف میزنم بهتر نمیشم و بازم مجبورم فک کنم تا کلمه یادم بیاد؟

و جواب تکراری من: عزیزان من زیاد حرف نزنید ، موثر حرف بزنید. اگر استادتان مجبورتان میکند که بی وقفه و پیاپی فقط و فقط حرف بزنید احتمالا از سر تنبلی است. استادی با انگیزه و سرحال انتخاب کنید که بیشتر نقش مربی داشته باشد نه صرفا یک استاد.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱