بر ترس همیشگی خود، اسپیکینگ، غلبه کنید!

Speaking آیلتس و یک نسخه شفابخش

speaking آیلتس

برای تمرین مستمر Speaking آیلتس شاید ایده آل ترین حالت این می بود که شما هر روز غروب بعد از کلاس آیلتس ما در Cafe Grumpy معروف نیویورک نفسی تازه میکردید، از قهوه های دمی آن لذت میبردید،از منظره زیبای رودخانه افسونگر Hudson لذت میبردید و با یکی از محلی های محله منهتن گپ میزدید. ولی خب با واقعیت ها روبرو شوید؛ شما در ایران زندگی می کنید و به احتمال زیاد شانس دسترسی شما به یک Native Speaker برای بهبود Speaking آیلتس بسیار کم است. در نتیجه در این نوشته قصد دارم به روشهایی بپردازم که در ایران به کار شما خواهند آمد و نه در نیویورک!

گوش کنید و تکرار کنید

اگر شما هم مثل بسیاری از زبان آموزانی که در روزهای ابتدایی دوره Speaking آیلتس با ما مشکل عدم اعتماد به نفس دارند روبرو هستید، موثرترین تمرین پیشنهادی من به شما گوش دادن مداوم به یک Native Speaker بریتیش یا آمریکایی و سعی در تکرار جمله ها است. این روش برکات فراوانی دارد:

  1. تلفظ صحیح
  2. تقلید لهجه ها
  3. عادت به انگلیسی صحبت کردن

یادتان باشد که سریال ها و فیلم ها منبع بسیار خوبی برای این تمرین هستند. به زودی یک پست جامع در مورد بهره برداری بهینه از فیلم ها و سریال ها منتشر خواهیم کرد.

فکر کنید و بنویسید

حتی وقتی در خیابان هم قدم میزنید به موضوعات جالبی برمیخورید. یکی از شاگردان ما بهناز عزیز علاقه عجیبی به قدم زدن داشت و بعد از این که با این تکنیک پیشنهادی ما برای Speaking آیلتس آشنا شد نمره بسیار خوب ۷٫۵ گرفت. حدس میزنید او چه میکرد؟ بله دقیقا، هروقت با سوژه ای جالب در خیابان مواجه میشد راجع به آن در همان لحظه فکر میکرد و مینوشت. یکی از نوشته های او در مورد فقر در شهر و روشهای بهبود آن بود و از آنجایی که شانس همواره با آدم های سخت کوش است، یکی از سوالات بخش سوم آزمون بهناز در مورد یک معضل اجتماعی در شهرش یود. اما چرا این تکنیک موثر است؟

  1. اولا نوشتن این شانس را به شما میدهد که ایده های خود را منظم تر بیان کنید
  2. دوما نوشتن به شما شانس بهبود ساختارها و انتخاب واژگان را میدهد
  3. سوما یک تحقیق دانشگاهی در ویرجینیای شمالی توسط پروفسور هافستدر ثابت کرده که نوشتن در مورد عواطف آرامش ذهنی به ارمغان می آورد.

با خودتان حرف بزنید( کسی شما را به دیوانگی متهم نمیکند!)

Speaking آیلتس

با خود حرف زدن فارغ از جنبه های روانی کمی آرامش بخشی که به همراه دارد کمک بسیار بزرگی به Speaking شما خواهد کرد. اما نحوه اجرای موثر این تکنیک به این صورت است:

فرض کنید که یک اگزمینر روبروی شما قرار دارد؛ یک تاپیک فرضی انتخاب کنید و شروع کنید به حرف زدن. حتما سعی کنید از یک آیینه استفاده کنید تا دید بهتری نسبت به حرکات دست و بدن خود داشته باشید. یادتان باشد که هدف اصلی این تمرین برای Speaking آیلتس ساختن اعتماد به نفس است و نه هیچ چیز دیگر. مهم ترین چیزی که اینجا باید به آن اشاره کنیم:

مهم نیست که اشتباه حرف میزنید، سعی کنید طولانی حرف یزنید و از همه آنچه دارید استفاده کنید.


درباره علی شیروی

او کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است. چندین سال مدیر دپارتمان زبان های خارجه مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا و نمایندگی پیروزی و همچنین سوپروایزر شعبه ایران آموزشگاه زبان cavendish college انگلستان بوده است.

تجربه تدریس بیش از ۱۰ سال در سطوح مختلف زبان و تدریس در دوره های تربیت مدرس، در کنار تمرکز بر روی مبحث آیلتس در سال های اخیر، و همچنین تسلط بر زبان فرانسه، موسیقی و تحصیلات دانشگاهی در حوزه زبان و ادبیات انگلیسی از او استادی محبوب و شناخته شده در بین زبان آموزان تهرانی ساخته است …

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱