آیا مصاحبه آیلتس در تست سنتر های مختلف فرق می کند؟

آیا آزمون مصاحبه آیلتس در همه جای دنیا به یک شکل برگزار می شود؟

مصاحبه آیلتس

هر از چند گاهی ما در وب سایت ایزی آیلتس ، سوالی این چنینی دریافت می کنیم. شاید مدل ساده تر این سوال این باشد که آیا سوال های مصاحبه در آیلتس عمدتا در همه جای جهان به یک گونه اند یا خیر. جواب ما به این سوال، شاید نه بصورت صد در صد اما با کمی آگاهی همراه است.

 

ما دقیقا و بطور قطع نمی توانیم بگوییم سوالات در کشورهای مختلف چگونه است چرا که اطلاعات شاید به اندازه ای که بشود آمار مناسبی تهیه کرد در دسترس نیستند. اما ، از همان تک و توک مجموعه سوالاتی که از کشورهای مختلف در اینترنت به عنوان سوالات مصاحبه آیلتس مطرح می شود، می توان اینگونه نتیجه گرفت که بله سوالات آیلتس در همه جای جهان تقریبا و با تقریب ۸۰ درصد یک سان اند. مثلا چند روز پیش ، ما سوالات رندوم و غیر انتخابی ای از آزمون مصاحبه اخیر در استرالیا و هند و چین را به سوالات متداول در ایران مقایسه کردیم ، و تقریبا اکثر سوالات خصوصا در پارت اول و دوم یکسان بودند.

مصاحبه آیلتس

سوال دیگری که ایزی آیلتسی ها اکثرا از ما می پرسند این است که :

” آیا استانداردهای نمره دهی در آزمون مصاحبه آیلتس در سراسر جهان به یک صورت است؟”

بله… استاندارد نمره دهی در سراسر جهان به یک شکل و سیاق است. این جمله بدین معناست که اگر مثلا شما در ایران آزمونی می دهید و به نمره ۵ می رسید ، احتمالا اگر آزمون خود را در کشورهای همسایه یا هر جای دیگر جهان تکرار کنید نمره شما تفاوت چندانی پیدا نکند و همان حدود ۵ یا نهایتا ۵٫۵ بشود.

تنها در یک صورت است که ممکن است نمره های امتحان دقیق نباشند و آن هم زمانی است که در آزمون ، از افراد non-native استفاده شود. البته و خوشبختانه در ایران ، اکثر اگزمینر های آیلتس native هستند و چه در امر زبان و چه در امر آزمون آیلتس صاحب نظرند.

center2

گاهی سوالاتی از وبسایت ایزی آیلتس پرسیده می شود مبنی بر اینکه کدام تست سنتر برای مصاحبه راحت تر است. جالب است که ما در سایت های زبانی مختلف نظرات متفاوتی می بینیم و واقعا اجماعی در این قضیه وجود ندارد. مثلا ممکن است دوست شما که سطح زبان بالایی دارد ، به آزمون آیلتس در سنتر دانشگاه آزاد برود و نمره خوبی بگیرد. دخترخاله شما که سطح زبانش خوب نیست به سنتر ایرسافام یا عصر دین و دانش برود و نمره خوبی نگیرد. بنابراین می توان گفت که این موضوع کاملا نسبی است و به توانایی افراد مختلف بستگی دارد. خوشبختانه بسیار دیده ایم که شاگردی از یک سنتر نمره ی مثلا ۶ را می گیرد و در سنترهای دیگر هم که امتحان می دهد باز همان نمره را می گیرد و این نشان می دهد که آزمون مصاحبه آیلتس در ایران دست کم خیلی هم از قافله قواعد آزمون سازی پرت نیست.

 

حرف آخر اینکه دوره مستر پلاس ما را از دست ندهید. در این دوره لعنتی اسپیکینگ بچه ها به طرز عجیب و غریبی برای مصاحبه آیلتس آماده می شود چرا که از ابتدای مسیر کنار ما خواهید بود.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱