نکات اسپیکینگی که در کلاس آیلتس های معمولی پیدا نمی کنید!

کلاس آیلتس را بیخیال شوید و این نکات را از دست ندهید !

عزیزان بسیاری هستند که بخاطر استقبال زیاد بچه ها از کلاس آیلتس های ایزی، فعلا قادر به نام نویسی در دوره های آیلتس خصوصی ما نشده اند. بنابراین خواندن چنین مقالاتی می تواند بسیار برای آنان راهگشا باشد. مقالاتی که جای خالی کلاس آیلتس های ایزی را برای شهرستانی های عزیز و همه ی کسانی که نمی توانند مستقیما با ما در ارتباط باشند پر خواهد کرد. در ادامه، به بررسی ۱۰ نکته مهم در اسپیکینگ خواهیم پرداخت :

 

کلاس آیلتس

۱- اولین و مهمترین نکته دادن یک جواب کامل است ! از گفتن جواب های تک کلمه ای بپرهیزید.

۲- واضح صحبت کنید و به هیچ عنوان نگران لهجه خود نباشید. ما در کلاس آیلتس به بچه ها یاد می دهیم که لهجه و accent هیچ نمره ای در آیلتس ندارند. برای بچه ها نمونه هایی از زبان آموزان هندی و چینی پخش می کنیم که نمرات عالی در آیلتس گرفته اند و هیچ لهجه خاصی هم ندارند. مشکلات تلفظی را برطرف کنید چرا که آنان مهم اند ولی لهجه شما تاثیری در نمره نخواهد داشت.

کلاس آیلتس

۳- از کلمات توصیفی استفاده کنید. از کلمات خسته کننده ای مانند good و bad بپرهیزید. از کلمات سطح بالاتر نسبت به معادلات آسان تر استفاده کنید. مثلا به جایhappy می توانید از thrilled و به جای sad از depressed استفاده کنید.

۴- بلند و واضح صحبت کنید. گاهی اوقات زبان آموزان بخاطر خجالتی بودن یا عدم اطمینان از تلفظ، من و من می کنند و زیرزبانی حرف می زنند. ما در کلاس آیلتس ایزی تاکید می کنیم که زبان آموزانمان بلند بلند و حتی کمی اغراق شده حرف بزنند. اینگونه سخن گفتن نه تنها به گوش اگزمینر خوشایند است، بلکه نمایانگر اعتماد به نفس شما خواهد بود.

کلاس آیلتس

۵- از slang و زبان خیابانی استفاده نکنید. شما ۱۱ تا ۱۵ ذقیقه وقت دارید تا بهترین سطح زبان خودتان را به رخ اگزمینر بکشانید بنابراین تاکید ما در کلاس آیلتس های ایزی این است که formal تر و رسمی تر صحبت کنید.

۶-  سرعت یکسانی داشته باشید. زیادی تند و یا زیادی آرام صحبت نکنید.

کلاس آیلتس

۷- لطفا جواب های از پیش تعیین شده حفظ نکنید. این کار بسیار خطرناک است. ما در کلاس آیلتس های خودمان، اگر چه با بچه ها جواب ها را حسابی مرور می کنیم اما به هیچ عنوان نمی گذاریم بچه ها جوابی را حفظ کنند.

۸- اگر از لغات فارسی مثل قورمه سبزی یا کباب استفاده می کنید، حتما توضیح دهید. مثلا اگر از شما درباره یک فستیوال صحبت می کنند، و شما قصد دارید به نوروز اشاره کنید، می توانید ابتدا معنی نوروز را به عنوان new day به اگزمینر توضیح دهید.

کلاس آیلتس

۹- فقط در پارت سوم که کمی سخت تر است از اگزمینر سوال بپرسید. سوال پرسیدن در پارت های اول و دوم برای شما بسیار پرهزینه خواهد بود.

۱۰- تمرین کنید با ساعت بر روی دستتان صحبت کنید. اگر اینگونه تمرین کنید، می توانید ذهنیت درستی از دو دقیقه ( برای پارت دوم ) داشته باشید.

پانوشت بی ربط!

روزی سقراط لیوانی رو به روی شاگردانش گرت و از آنان پرسید که توی لیوان چیست!

یکی گفت: ” استادا! جام شوکران است!”

دیگری گفت: “بزرگوارا! آب حیات است!”

سومی گفت: “آب زمزم می باشد!”

سقراط خندید و پاسخ داد: “نه عزیزان من! آب خوردن است! … و جرعه ای از لیوان سرکشید و در افق محو شد…

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱