3 اشتباه مشمئز کننده در اسپیکینگ آیلتس

گرامر در اسپیکینگ ؛ آره یا نه؟

گرامر در اسپیکینگ. موضوعی که شاید خیلی هم مرگ و زندگی به نظر نرسد اما خب مهمه. نمیدونم چقدر با جورج اورول و رمان معروف مزرعه حیواناتش آشنا هستید که خب اگر نیستید بهتره جای این مقاله برید سراغ اون. من همیشه دوست داشتم آزاداندیش و مخالف استبداد باشم و به خاطر همینه که جهانبینی جورج اورولو اساسا خیلی دوست دارم. در حقیقت هرچه بیشتر از اورول بخونید او بیشتر شمایل یک پدربزرگ محجوب و میانجی گر به خود خواهد گرفت. دقیقا همون نقشی که من امروز قراره داشته باشم.

معلمهای کلاسیک زبان اصرار عجیبی روی جادوی گرامر در اسپیکینگ دارند که خب واضحه منی که شیفته مهندسی ام مایل نوری با این ورژن تفکر فاصله دارم.

از طرفی خیلی نمونه های پست مدرن! عجیبی هم وجود دارن که خیال میکنند فقط با حرف زدن و بدون هیچ برنامه و نظارتی میشه از بچه ها نمره ۷ گرفت که خب تحقیقا غیر ممکنه بدون در نظر گرفتن اهمیت گرامر در اسپیکینگ بتونید به نمره های بالا دست پیدا کنید.

قبل از این که ادامه بدیم پیشنهاد میکنم این ویدیو رو از یک زبان آموز چینی که موفق به کسب نمره ۶ شده رو ببینید.

همانطوری که در ویدیو هم توضیح داده شد ۳ اشتباه رایجی که از آنها باید به شدت دوری کنید عبارتند از

  1. استفاده اشتباه از ضمائر. همونطور که دیدید دوست چینیمون در پاره ای از موارد به علت عدم تسلط روی گرامر در اسپیکینگ این دو ضمیر را جابجا استفاده میکرد. ولی خبر خیلی خوب برای شما این است که حتی با این اشتباهات کودکانه هم میتوانید به نمره ۶ فکر کنید!
  2. کاربرد اشتباه صفتها: همونطور که میدونید دانستن تفاوت بین صفتهایی که به ed یا ing ختم میشوند یکی از مهترین اشتباهات رایج در کاربرد گرامر در اسپیکینگ است. فرق این دو مورد را خوب یاد بگیرید. 
  3. استفاده از واژه Very به جای واژه Really قبل از یک فعل که یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در این آزمون به شمار میرود.

اگر شما هم جزو دسته ای هستید که این اشتباهات را مرتکب میشوید روی اصلاح آنها خیلی جدی تمرکز کنید و از دوره آیلتس خصوصی ما کمک بگیرید.

پانوشت بی ربط!

پانوشت کمی بی ربط!

یادتون باشه که تو این امتحان هم مثل زندگی واقعی هیچ پلان B وجود ندارد. هیچ کسی هم قرار نیست معجزه آسا شما را نجات دهد. فقط و فقط خودتون هستید. پس اگر هنوز این حس رو دارید که کلاس عمومی و معلمهای ارزونش کمکتون خواهند کرد به شدت در اشتباهید. خودتون باید تصمیم بگیرید که چجور کلاسی و چه پلان A داشته باشید. خیلی هم رو ما حساب نکنید. سرمون شلوغه.

درباره پویان زاهدی

او کارشناس ارشد و فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. با گذراندن سال های بسیاری از عمر خود در کشور آمریکا، همواره استاد محبوب زبان آموزان ایرانی بوده است. او سابقه ی مدیریت دپارتمان زبان های خارجه ی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک را در کارنامه دارد و بیش از یک دهه از فعالیت های اخیر خود را، در کنار مهندسی، صرف تدریس زبان در دوره های پیشرفته کرده است …

او تنیس بازی می کند. بر زبان های فرانسه و آلمانی اشراف دارد و مشاوره های مهاجرتی و فرهنگی او همواره برای زبان آموزان هیجان انگیز بوده است.

برای مشاهده کارنامه آیلتس آکادمیک ایشان با نمره ۸٫۵ روی این لینک کنید.

دوره های آموزشی

چرا ایزی آیلتس؟

. تضمینی در ۵ ماه
. انتخاب روز و ساعت با شما
. اساتید دارای نمره ی ۸/۵ آکادمیک آیلتس
. ۷ روز هفته کلاس، ۸ صبح تا ۹ شب
. تصحیح رایگان رایتینگ
. مشاوره مهاجرتی رایگان
. برنامه ریزی فردی برای شما
. کلاس های بحث آزاد رایگان برای اعضا

آدرس

ورودی گاندی:
گاندی جنوبی – پایین تر از بیمارستان گاندی
روبروی کوچه ۳۷ ام – پلاک ۱۰۸ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
ورودی ولیعصر:
بالاتر از پارک ساعی – کوچه ۳۶ – مجتمع ولیعصر ۱
واحد ۱۱۵
تلفن تماس: ۸۸۶۴۷۶۳۰-۰۲۱